Jak poprawnie skonfigurować połączenie z pocztą?

Poniżej prezentujemy, w jaki sposób poprawnie skonfigurować połączenie z pocztą we wtyczce do wysyłki faktur i paragonów z Insert Subiekt GT.

Miejsce występowania potrzebnych informacji niezbędnych do uzupełnienia scenariusza może różnić się zależnie od poczty jaką posiadamy. Wymagany jest protokół poczty wysyłanej, więc potrzebne są dane serwera SMTP.Wskażemy miejsce znalezienia informacji na przykładzie poczty Gmail (więcej niezbędnych informacji znajdziecie Państwo prawdopodobnie w ustawieniach poczty).

  1. Wyszukując frazę “serwer smtp gmail” w wyszukiwarce i wybierając pierwszy link przejdą Państwo na stronę, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne informacje.
  1. Dla połączeń szyfrowanych używamy port 465, dla nieszyfrowanych 587.
  2. Użytkownik oraz hasło to dane, które podajemy do zalogowania się na pocztę.
  3. Adres “od”, to pole, w którym podajemy informację, z którego adresu będziemy wysyłać wiadomości (w przypadku Gmail jest to ten sam adres, którym logujemy się na skrzynkę).
  4. Do weryfikacji poprawnie podanych danych polecamy tą stronę na której podajemy te same dane które są wymagane w scenariuszu: https://www.smtper.net/
  5. Jeżeli wysyłanie e-maili nie powiedzie się przy porcie szyfrowanym (465) należy ponowić próbę z połączeniem nieszyfrowanym (587).

UWAGA: w przypadku poczty Gmail musimy włączyć opcję dostępu do mniej bezpiecznych aplikacji! https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=plDodatkowo należy się upewnić, że hasło do konta Gmail jest zgodne z zasadami bezpieczeństwa (m.in. zawiera w sobie jakiś znak specjalny typu “!” albo “@”).