Powrót do listy
Comarch ERP Optima

Konfiguracja atrybutów dokumentu w Comarch ERP Optima

Najnowsza aktualizacja naszej integracji, umożliwia wprowadzenie większej ilości informacji w atrybutach dokumentu! Poniżej prezentujemy, jak poprawnie skonfigurować scenariusz:

Na sam początek musimy wprowadzić Nazwę oraz ID źródła, z którego pochodzi zamówienie (gdzie pobrać te dane możecie Państwo przeczytać w artykule poniżej:).

Kod atrybutu w Optimie – konfigurujemy go w ustawieniach Comarch ERP Optima. (Zakładka Ogólne -> Atrybuty). W scenariuszu wpisujemy KOD danego atrybutu, który chcemy wprowadzić.Wartość atrybutu w Optimie – jest to konkretna, zmienna wartość każdego zamówienia. Z listy rozwijanej możemy wybrać pole, z którego będzie pobierana wartość. Można zauważyć, że te pola są również widoczne na stronie, z której pobieraliśmy Nazwę oraz ID źródła. Lista jest długa więc widoczna jest tylko część pól:

Działa to w następujący sposób:Zamówienia, których nazwa źródła to personal, a ID to 0 (są to dane, gdy zamówienie jest stworzone ręcznie w BaseLinker) mają przypisany atrybut o kodzie BUT, a wartość to ID statusu w BaseLinker. Tak prezentuje się zamówienie w Comarch ERP Optima:

Zapraszamy do skorzystania z nowej funkcjonalności!