Konfiguracja SellIntegro Dla BaseLinker – Krok Po Kroku

Wstęp

Konfiguracja rozwiązania SellIntegro jest możliwa samodzielnie przez użytkownika . Do konfiguracji wtyczek potrzebna jest wiedza o działaniu przedsiębiorstwa, dane połączeniowe do systemu ERP oraz dostęp do konta BaseLinkera w celu aktywacji wtyczki oraz pobrania tokenu API. Na komputerze z systemem ERP należy posiadać uprawnienia administratora, aby móc zainstalować dodatek.W najprostszej konfiguracji czas uruchomienia rozwiązania SellIntegro wynosi do 5 minut.

Uruchomienie wtyczki składa się z następujących kroków:

Krok 1 – Uruchomienie wtyczki na BaseLinkerze (14 dniowy bezpłatny okres próbny, wtyczki można znaleźć po zalogowaniu w BaseLinkerze: “Integracje” -> Zakładka “ERP” -> wtyczki od dostawcy “SellIntegro”)Dla przesyłu zamówień z BaseLinkera do systemu ERP należy wybrać wtyczkę o typie: “Zamówienia”

Dla przesyłu stanów magazynowych z systemu ERP do BaseLinkera należy wybrać wtyczkę o typie: “Stany magazynowe”

Dla przesyłu produktów z systemu ERP do BaseLinkera należy wybrać wtyczkę o typie: “Magazyn(import)”

Krok 2 – Uzupełnienie scenariusza integracyjnego (konfiguracja integracji)

Potrzebne informacje: wiedza o działaniu przedsiębiorstwa, dostęp do panelu BaseLinkera(w celu pobrania Tokenu API: “Konto/inne”->”Moje konto”-> Zakładka “API” -> “Twój token API”

Krok 3 – Pobrać końcówkę integracyjną (służącą do połączenia systemu ERP z serwerami integracyjnymi SellIntegro, przycisk znajduje się w panelu wtyczki)

Jeżeli konfiguruje się kolejną wtyczkę dla tego samego systemu ERP, to ten krok nie jest wymaganyKrok 4 – Skonfigurować połączenie do systemu ERPPotrzebne informacje: dane do połączenia do systemu ERP

Działanie wtyczki

Wszystkie wtyczki domyślnie wykonują swoje zadanie co 15 sekund. Istnieje również możliwość uruchomienia synchronizacji ręcznej w scenariuszu wtyczki.

Wtyczkę można uruchomić ręcznie w panelu za pomocą przycisku “Uruchom teraz”.