Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Sprzedaż na Amazonie bez posiadania kodu EAN/ UPC / ISBN - poznaj 4 sposoby
Marketplace

Sprzedaż na Amazonie bez posiadania kodu EAN/ UPC / ISBN - poznaj 4 sposoby

Jeśli chcesz sprzedawać w Amazonie na zagraniczne rynki, zwykle musisz posiadać kody kreskowe, które umożliwiają identyfikację produktów w magazynach Amazona. Proces wystawiania produktu powinien się zacząć od określenia takiego identyfikatora jak UPC, ISBN lub EAN. Nie zawsze jednak musisz posiadać te kody! Wymieniamy wszystkie możliwości i alternatywy wystawiania oferty z Twoim przedmiotem na platformie Amazon bez użycia GTIN (UPC\EAN\ISBN).

1. Wystaw swój przedmiot w kategorii, która nie wymaga kodu UPC\EAN\ISBN (GTIN)

Przykładową kategorią, która nie wymaga używania UPC\EAN jest „Sportowe przedmioty kolekcjonerskie”.

2. Sprzedawaj przedmioty znanych marek, które już istnieją na Amazonie

Jeśli sprzedajesz produkty markowe, ale nie masz numeru UPC\EAN\ISBN dla tych produktów, <blue_square> możesz spróbować wystawić swoje przedmioty na istniejącej stronie szczegółów produktu. <blue_square>Przykładowo, jeśli sprzedajesz wkład drukujący marki „Lexmark©”, a ta sama pozycja istnieje już w katalogu Amazon, nie będziesz musiał podawać UPC, a Twój przedmiot zostanie dodany do tej strony.

3. Sprzedawaj produkty, które nie mają numeru UPC\EAN\ISBN (GTIN)

Przypadki kwalifikujące się do zwolnienia z numeru GTIN:

  • Produkty marki własnej lub produkty ręcznie robione - <blue_square>marka, producent lub wydawca nie musi podawać kodu UPC\EAN<blue_square> dla swoich produktów. 
  • Produkty niemarkowe, które nie mają numerów GTIN, na przykład produkty hurtowe.
  • Części, które nie mają numeru GTIN, takie jak na przykład niektóre części samochodowe lub części elektroniczne.
  • Pakiety również nie mają numeru GTIN. Aby jednak poprawnie tworzyć pakiety, zapoznaj się z zasadami łączenia produktów, zanim złożysz wniosek o zwolnienie z numeru GTIN.

4. Zarejestruj swoją markę w Amazon Brand Registry

Jeśli jesteś właścicielem marki lub producentem własnych produktów i jeśli potrafisz jednoznacznie zidentyfikować każdy produkt za pomocą innych atrybutów, takich jak numer modelu lub numer stylu, <blue_square>możesz być uprawniony do zarejestrowania swojej marki w programie Amazon Brand Registry, który umożliwia korzystanie z alternatywnego identyfikatora produktu bez UPC\EAN.<blue_square>

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™