Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Co wybrać - gotowe czy dedykowane integracje?
Sprzedaż

Co wybrać - gotowe czy dedykowane integracje?

Wybór oprogramowania do prowadzenia sklepu internetowego staje się coraz trudniejszy, ponieważ możliwości jest wiele. Producenci zwabiają do siebie perswazyjnym marketingiem, przyciągającą wzrok stroną internetową i obietnicami korzyści dla firmy. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej - to co nieatrakcyjne chowa się pod wodą. Co zatem lepiej wybrać - gotowe czy dedykowane oprogramowanie? Czym różnią się te dwa rozwiązania i jakie są ich zalety? I czy na pewno trzeba wybierać pomiędzy nimi?

Czym różni się gotowe oprogramowanie od dedykowanego?

Jeśli korzystasz już z systemu ERP (np. Subiekta GT albo Comarcha Optimy), ale właśnie rozpoczynasz pracę z dodatkowym oprogramowaniem, np. BaseLinkerem lub platformą e-commerce, prawdopodobnie będziesz potrzebować integracji, która połączy oba programy. Na co lepiej się zdecydować - gotowe czy dedykowane oprogramowanie - i czym się od siebie różnią?

Gotowe oprogramowanie powstaje po to, aby obsługiwać pewien uniwersalny zestaw zadań. Zazwyczaj charakteryzuje się dużym stopniem powszechności funkcji, tak aby spełnić oczekiwania jak najszerszej grupy użytkowników. Ze względu na tak obszerną liczbę funkcji, korzystanie z gotowego oprogramowania jest zazwyczaj bardziej skomplikowane. Nagromadzenie funkcji może wpływać także na tempo pracy programu, ładowanie i przesyłanie danych itp. Gotowe rozwiązania informatyczne najczęściej nie są dostosowane do oprogramowania wewnętrznego firmy, dlatego wymagają wdrażania i współpracy z różnymi aplikacjami, które integrują poszczególne systemy. 

Natomiast systemy dedykowane są w pełni zaadaptowane do konkretnych programów komputerowych, które już funkcjonują w firmie. Ponadto, oprogramowanie dedykowane obejmuje dopasowane do potrzeb konkretnej firmy funkcjonalności. Dlatego, w przeciwieństwie do gotowych programów, nie są przeładowane zbędnymi funkcjami. Zawierają tylko te, których firma realnie potrzebuje i używa. To z kolei wpływa na bardziej intuicyjną i prostszą obsługę oprogramowania. Personalizacja funkcji pozwala także firmie rozwinąć się w dokładnie obranym kierunku i precyzyjnie spełniać postawione cele biznesowe. 

Zalety dedykowanego i gotowego oprogramowania

Jeśli chodzi o zalety programów tworzonych na zamówienie, należy wśród nich wymienić:

 • poziom zaawansowania dostosowany do potrzeb użytkownika,
 • wyposażenie jedynie w funkcje, z których korzysta użytkownik (brak przeładowania funkcjami),
 • niewielkie skomplikowanie korzystania oraz szybkie tempo wdrożenia do firmy,
 • dopasowanie oprogramowania do innych systemów i programów, z których korzysta firma,
 • wsparcie i ścisła współpraca z firmą wdrażającą (w tym stała pomoc w obsłudze oprogramowania),

Natomiast, do zalet gotowego oprogramowania można zaliczyć:

 • powszechność stosowanych rozwiązań, która ułatwia poznanie opinii innych użytkowników oraz wymianę doświadczeń z korzystania z oprogramowania,
 • niską cenę.

Jednak powszechność gotowego rozwiązania jest jednocześnie jego wadą, ponieważ program staje się przeładowany funkcjami, których firma nie potrzebuje. Wzrasta wówczas poziom skomplikowania oraz maleje poziom intuicyjności obsługi takiego programu, co ma ogromne znaczenie dla pracowników firmy oraz tempa wykonywania procesów. Ponadto, istnieje ryzyko, że personalizowanie gotowego oprogramowania będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe w przyszłości. 

DreamTeam - dedykowane integracje od SellIntegro!

Zastanawiasz się co wybrać - gotowe czy dedykowane oprogramowanie? A co jeśli nie musisz wybierać, ponieważ możesz skorzystać z obu opcji jednocześnie? Dzięki usłudze SellIntegro DreamTeam możesz połączyć zalety gotowego i dedykowanego oprogramowania.

Klient otrzymuje do dyspozycji zespół 5 specjalistów - Project Managera, Analityka biznesowego, Konsultanta e-commerce, Programistę oraz Zespół wsparcia technicznego, którzy opracowują skuteczny plan działania przynoszący szybkie efekty:

 1. Po pierwsze, analiza obecnego stanu firmy, która pozwala ocenić co pracuje dobrze, a gdzie należy wprowadzić ulepszenia.
 2. Po drugie, wdrożenie pakietu gotowych integracji, ponieważ niektóre problemy klienta da się rozwiązać za pomocą gotowego oprogramowania. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne, ponieważ generuje natychmiastowe efekty.
 3. Po trzecie, przygotowanie i wdrożenie dedykowanych integracji, które realizują indywidualne potrzeby firmy, niedostępne dla możliwości funkcji gotowych integracji.
 4. Po czwarte, analizowanie i testowanie, czy wdrożone rozwiązania spełniają wyznaczone cele.
 5. Po piąte, bieżąca kontrola działania zastosowanych rozwiązań oraz udzielenie wsparcia technicznego.

W ten sposób klient usług DreamTeam otrzymuje korzyści płynące z gotowych i dedykowanych integracji, a także know-how jak efektywnie rozwijać oprogramowanie automatyzujące w sklepie internetowym, aby skutecznie i regularnie zwiększać jego sprzedaż.

Krok po kroku do nieprzeciętnych efektów!

Wypróbuj DreamTeam!

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™