Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Nastała era mobilnych ofert - nowe rozwiązanie dla Shopee
Marketplace

Nastała era mobilnych ofert - nowe rozwiązanie dla Shopee

Marketplace to miejsce, na którym sprzedawca jest jednocześnie przedsiębiorcą oraz klientem. Powinno być ono traktowane jak usługa odpowiednio dobrana do asortymentu, typu klienta oraz sezonowości sprzedaży. Taka perspektywa w obliczu zmian na rynku sprzyja mobilności ofert oraz łatwej migracji całych sklepów między różnymi marketplace'ami.

Każdy sprzedawca, wchodząc ze swoimi ofertami na Allegro, zaczyna od sprawdzenia, jak jego produkt sprzedaje się na tym kanale, porównuje ceny konkurencji, określa swoją stawkę, uzupełnia opis, dodaje zdjęcia, a następnie wrzuca gotową ofertę - to tak w dużym skrócie. 

Niezależnie od tego, ile czasu zajmuje sprzedawcy wykreowanie ofert dla wszystkich swoich produktów, nie da się ukryć, że wymienione etapy mają drastyczne znaczenie dla sukcesu sprzedażowego. 

Czym jest marketplace?

Marketplace to miejsce, na którym sprzedawca jest jednocześnie przedsiębiorcą oraz klientem. Powinno być ono traktowane jak usługa odpowiednio dobrana do asortymentu, typu klienta oraz sezonowości sprzedaży. Taka perspektywa w obliczu zmian na rynku sprzyja mobilności ofert oraz łatwej migracji całych sklepów między różnymi marketplace'ami. 

Nie można jednak pominąć w tej utopijnej koncepcji przyziemnych problemów związanych z przenoszeniem ofert. Jednym z nich są różne rozwiązania techniczne dodawania opisów na poszczególnych platformach. 

<blue_square>Zacznijmy od tego, że czas, w jakim klient podejmuje decyzję o zakupie wynosi 7 sekund. Inne źródła mówią nawet o 3 sekundach. Niezależnie od tego, które badania uznamy za słuszne, jest to na pewno czas, w którym kupujący zdąży jedynie zobaczyć zdjęcie i opis… a następnie przeklikać do konkurencji.<blue_square>

W obliczu tych danych opis w ofercie na shopee na maluje się obiecująco będąc ścianą tekstu. Na Allegro sprzedawca ma do dyspozycji szablony ofert i znaczniki HTML, które wyróżniają najważniejsze informacje, działając jak przynęta na klienta, a na Shopee nie można nawet w opisach umieszczać zdjęć produktów. 

Jak więc zatrzymać kupującego na dłużej niż kilka sekund?

Jest kilka technik, które są szeroko stosowane na czatach, social media, a nawet w głównych komunikatach najnowocześniejszych przedsiębiorstw. Są nimi: formatowanie tekstu oraz formy graficzne, które są mocno wspierane przez Shopee jako emotki :)

Przykłady moblinych ofert

Zatem do konkretów: porównajmy dwie oferty. Rzuć okiem na każdą z nich przez 7 sekund. Który z opisów dostarczył Ci więcej informacji oraz wskazywał na większe zaangażowanie sprzedawcy? 

Opis 1:

Wielka ciężarówka Patrolowiec.

 Została stworzona przez powszechnie znaną i wysoko ceniona za jakość produktów firmę Spin Master, pochodzi z serii zabawek powstałej na podstawie animowanego serialu dla dzieci pod tytułem Psi Patrol (Paw Patrol). Bajka ta opowiada o przygodach dzielnych szczeniaków, które - pod przywództwem chłopca o imieniu Ryder - stawiają czoła rożnym niebezpieczeństwom.

Patrolowiec jest w kolorze biało-niebiesko-czerwonym z przyciemnianymi szybami i został wyposażony w 12 kół, co umożliwia mu porusza się stabilnie po powierzchniach płaskich. Przyczepa ciężarówki rozkłada się, przekształcając w wielką wyrzutnię autek. Dodatkowo ciężarówka po rozłożeniu umożliwi dziecku wykonanie misji takich jak ugaszenie ognia, uruchomienie podnośnika dla autek czy uratowanie niedźwiedzia uwięzionego wśród skał. Pojazd pomieści łącznie 7 metalowych pojazdów (do kupienia oddzielnie).

W zestawie znajduje się:

 - pojazd patrolowiec transformujący się w wyrzutnię autek,

 - pojazd Robopsa,

 - płomień,

 - instrukcja.

Ta wielka ciężarówka patrolująca to doskonała zabawka dla każdego małego fana Psiego Patrolu. Będzie ona doskonałym uzupełnieniem zabawek z tej serii.

w zestawie znajduje się ciężarówka, pojazd Robopsa, płomień i instrukcja

 - wymiary złożonej ciężarówki: ok. ok. 48 x 10 x 12 cm

 - wymiary pojazdu Robopsa: ok 6 x 4 x 4 cm

 - wymiary opakowania: 58 x 13,5 x 21,5 cm

 - Patrolowiec jest kompatybilny z pojazdami True Metal (sprzedawane oddzielnie)

 - zabawka przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia

 - kod producenta: 6053406

Opis 2:

🏆🏆🏆 Wielka ciężarówka Patrolowiec

💎 Została stworzona przez powszechnie znaną i wysoko ceniona za jakość produktów firmę 👉Spin Master👈, pochodzi z serii zabawek powstałej na podstawie animowanego serialu dla dzieci pod tytułem 👉Psi Patrol👈 (Paw Patrol). Bajka ta opowiada o przygodach dzielnych szczeniaków, które - pod przywództwem chłopca o imieniu Ryder - stawiają czoła rożnym niebezpieczeństwom.

💎 Patrolowiec jest w kolorze biało-niebiesko-czerwonym z przyciemnianymi szybami i został wyposażony w 👉12 kół👈, co umożliwia mu porusza się stabilnie po powierzchniach płaskich. 💥Przyczepa ciężarówki rozkłada się, przekształcając w wielką wyrzutnię autek. Dodatkowo ciężarówka po rozłożeniu umożliwi dziecku wykonanie misji takich jak ugaszenie ognia, uruchomienie podnośnika dla autek czy uratowanie niedźwiedzia uwięzionego wśród skał. Pojazd 💥pomieści łącznie 7 metalowych pojazdów (do kupienia oddzielnie).

💎 W zestawie znajduje się:

1️⃣ 💥pojazd patrolowiec transformujący się w wyrzutnię autek,

2️⃣ 👉pojazd Robopsa👈,

3️⃣ 👉płomień👈,

4️⃣ instrukcja.

💎 Ta wielka ciężarówka patrolująca to doskonała zabawka dla każdego małego fana Psiego Patrolu. Będzie ona doskonałym uzupełnieniem zabawek z tej serii.

💎 w zestawie znajduje się ciężarówka, pojazd Robopsa, płomień i instrukcja

→ 💥wymiary złożonej ciężarówki: ok. ok. 48 x 10 x 12 cm

→ wymiary pojazdu Robopsa: ok 6 x 4 x 4 cm

→ wymiary opakowania: 58 x 13,5 x 21,5 cm

→ Patrolowiec jest kompatybilny z pojazdami True Metal (sprzedawane oddzielnie)

→ zabawka przeznaczona dla dzieci 👉od 3. roku życia👈

→ kod producenta: 6053406

A teraz ciekawostka: 7/10 użytkowników zwraca uwagę na 91,3% informacji zawartych w drugim opisie.

Przygotowanie tak sformułowanej treści do każdego przedmiotu to koronkowa robota! Całe szczęście już jest dostępny „automat” do masowego upiększania ofert.

Chcesz przenosić automatycznie oferty ze swojego konta do Shopee razem z ulepszonymi opisami?

Wypróbuj to narzędzie!

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™