Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Nowa platforma sprzedażowa wszystko.pl wystartowała! Najważniejsze informacje i opinie użytkowników
Marketplace

Nowa platforma sprzedażowa wszystko.pl wystartowała! Najważniejsze informacje i opinie użytkowników

W czwartek 29 czerwca premierę miała nowa platforma sprzedażowa wszystko.pl, która należy do grupy Comarch, jednego z liderów branży IT w Polsce. Ten nowy marketplace ma na celu stworzenie atrakcyjnej alternatywy dla dominującego gracza w tej dziedzinie - Allegro. W przeszłości były już próby zaistnienia na rynku przez konkurencję jaką było Shopee, jednak historia tego marketplace’u w polskim e-commerce była bardzo krótka. Jak będzie tym razem? Sprawdźmy jak wszystko.pl poradziło sobie z debiutem na polskim rynku e-commerce.

Wszystko.pl - nowy marketplace w świecie handlu online

Nowa platforma sprzedażowa była testowana już od kilku miesięcy, a z końcem marca została otwarta dla sprzedawców w tzw. wersji beta. W tej odsłonie sprzedawcy i klienci mogli już sprzedawać i dokonywać zakupów oraz byli świadkami zmian portalu. Wystarczyło mieć zarejestrowane konto i zostać zweryfikowanym. Od wczoraj z nowej platformy sprzedażowej mogą korzystać już wszyscy. Czym wszystko.pl chce wyprzedzić konkurencję?

Korzyści dla sprzedawców na wszystko.pl - lepsze od Allegro?

Wszystko.pl wkroczyło na rynek e-commerce, obiecując nowe możliwości i korzyści dla sprzedawców. Jakie są główne cechy, którymi chce wyprzedzić najlepsze platformy sprzedażowe ? Są to m.in:

  • 0% prowizji od sprzedaży w każdej kategorii,
  • brak opłat za prowadzenie konta i wystawianie ofert,
  • darmowe rozwiązania marketingowe,
  • indywidualna opieka opiekuna kategorii w razie problemów, 
  • kontrola nad prezentacją produktu na liście ofert.

Obecnie sprzedawcy mogą zintegrować się z platformą wszystko.pl przez Comarch ERP Optima, Comarch ERP XT, Comarch ERP XL oraz BaseLinkera. Udostępniają również dokumentację Open API. Sprzedawcy mogą wystawiać swoje produkty w 12 kategoriach, które są identyczne jak na konkurencyjnym portalu Allegro. Na ten moment brakuje jedynie kategorii 'Nieruchomości'.

Czy to wystarczy, aby stać się najpopularniejszą platformą sprzedażową w kraju? Należy jeszcze sprowadzić tam klientów.

Obietnice dla klientów

Wszystko.pl nie skupia się tylko na zadowoleniu sprzedawców, ale również chce oferować doskonałe doświadczenia zakupowe klientom. Jakich obietnice oferuje ta nowa platforma e-commerce? Chce zzapewnić swoim klientom bezpieczne zakupy, umożliwiając im wyłącznie transakcje ze zweryfikowanymi polskimi sprzedawcami. Interfejs użytkownika został zaprojektowany tak, aby był przyjazny i intuicyjny, umożliwiając łatwe wyszukiwanie produktów i dokonywanie zakupów. Podobnie jak inne platformy sprzedażowe ma zapewnić szeroki asortyment zarówno od znanych marek, jak i od lokalnych sprzedawców, aby zaprezentować różnorodność i unikalność oferty. Jak sugeruje sama nazwa portalu - by mogli znaleźć tam dosłownie wszystko, czego potrzebują. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie wrażenia mają użytkownicy po dniu premiery?

Wszystko.pl opinie klientów i sprzedawców

Premiera nowej platformy e-commerce nie przeszła bez echa w internecie i już w dniu startu można było spotkać się z różnymi opiniami. Na grupie zrzeszającej sprzedawców wszystko.pl przeważały jednak te negatywne komentarze. Co najczęściej zarzuca się temu marketplace'owi? 

Nie obyło się bez problemów technicznych, które od razu zostały wytknięte przez użytkowników. Błędy w funkcjonalności, brak możliwości przejścia przez proces weryfikacyjny, nieprawidłowe wyświetlanie ofert w panelu oraz ograniczenia symbolu SKU to te najczęściej zauważane przez sprzedawców. Kupujący wskazywali na problemy z akceptacją plików cookies, ubogą ofertą, płatnymi przesyłkami, brakiem ochrony kupujących. 

Wszystko.pl starało się jak najszybciej reagować na błędy i odpowiadać na problemy użytkowników. Jednak najczęstszym pytaniem było: dlaczego klienci mieliby zainteresować się porzucić sprawdzoną platformę, skoro na wszystko.pl są takie same ceny jak na alternatywnym Allegro, a dodatkowo należy doliczyć koszty wysyłki? Wkrótce okaże się czy ten nowy marketplace będzie w stanie przekonać do siebie kupujących czymś innym, niż tylko ceną. W obliczu dużego konkurenta, jakim jest Allegro i rosnącymi wymaganiami klientów, wypracowanie silnej pozycji na rynku może być dużym wyzwaniem.

Chcesz zacząć sprzedawać na wszystko.pl?

Otwarcie dodatkowego kanału sprzedaży może wiązać się z wieloma problemami, które napotkali również użytkownicy wszystko.pl w dniu premiery. <big_blue_square> Jeśli z łatwością chcesz wejść na ten marketplace, możesz skorzystać z dedykowanego rozwiązania jakim jest SellRocket. To narzędzie, które pozwala zaimportować produkty, dostosować je do wymagań marketplace'u, zarządzać danymi, zamówieniami i dostawą. Możesz przenieść swoje oferty z Allegro na wszystko.pl za pomocą kilku kliknięć!<big_blue_square> SellRocket to niezastąpione narzędzie przy wchodzeniu na nową platformę sprzedażową i wsparcie dla sukcesu sprzedaży online.   

Jak wszystko.pl odnajdzie się na rynku e-commerce?

Sukces wszystko.pl na polskim rynku e-commerce będzie zależał od jego zdolności przyciągnięcia klientów i zapewnienia im wartościowych doświadczeń zakupowych. Aby zdobyć zaufanie klientów, wszystko.pl musi skupić się na dostarczaniu przejrzystych i uczciwych warunków zakupu, gwarancji jakości oraz skutecznej polityki zwrotów. Również rozbudowany asortyment produktów z różnych kategorii będzie kluczowy, ponieważ klienci oczekują szerokiego wyboru. Część wątpliwości budzą również koszty wysyłki, które trzeba uwzględnić przy porównywaniu ofert na różnych platformach.

Wszystko.pl będzie musiało kontynuować rozwój, naprawiać błędy i reagować na potrzeby klientów, aby zbudować swoją pozycję na polskim rynku e-commerce. Konkurencja w tej branży jest silna, ale istnieje szansa, że nowa platforma sprzedażowa, oferująca pewne korzyści dla sprzedawców i skoncentrowana na dostarczaniu wartościowych doświadczeń zakupowych, może znaleźć swoje miejsce jako ciekawa alternatywa dla klientów w Polsce.

Przenieś swoje aukcje na nowy marketplace z SellRocket

Wypróbuj teraz

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™