Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Produkt tymczasowy z numerem EAN - dlaczego warto?
Sprzedaż

Produkt tymczasowy z numerem EAN - dlaczego warto?

Do naszej firmy zgłosił się klient z branży technologicznej, zajmujący się sprzedażą sprzętu komputerowego. Firmie zależało na sprawniejszej, bardziej elastycznej obsłudze zamówień przy kompletowaniu podzespołów do gotowych komputerów. Klient przede wszystkim myślał o wyeliminowaniu czasu, który pracownik musi przeznaczyć na szukanie w magazynie konkretnej części, chociażby dysku SSD, z odpowiednim numerem EAN.

Nadania numeru EAN

W standardowym trybie integracji zazwyczaj określa się, żeby konkretne produkty posiadały docelowo nadany numer EAN, jednak w specyficznych sytuacjach bądź branżach proponuje się rozwiązanie niestandardowe.

Zastosowanym rozwiązaniem było wrzucenie w Subiekt GT i w Baselinkerze pozycji towaru w dużej ilości z tymczasowo nadanymi numerami EAN. Dzięki temu pracownik może wziąć dowolną część z serii na magazynie, co w przypadku tak złożonego produktu, jakim jest komputer, znacznie przyspiesza czas potrzebny na złożenie gotowego towaru.

Korzyści

Podstawowa korzyść, jaka wynika z tak nieszablonowego rozwiązania, to przede wszystkim oszczędność czasu pracowników. Nie trzeba wtedy przeszukiwać całego magazynu, aby odnaleźć konkretny podzespół z przypisanym mu indywidualnym kodem EAN. Sięgnięcie po jakikolwiek produkt spośród dostępnych i zmiana jego numeru przez pracownika w trakcie realizacji zamówienia przyspiesza również czas, w jakim sam komputer zostanie złożony i wysłany do klienta. Zwiększa to również elastyczność firmy i pracowników przy realizacji większej liczby zamówień. Wszystko zależne jest od skali - jeśli firma ma do wysłania kilka paczek dziennie, nie jest to duży problem. Jednak w chwili gdy tych komputerów do przyszykowania mamy już kilkadziesiąt lub kilkaset dziennie, zmiana ta stanowczo przyśpiesza cały proces.

Podsumowując, wykorzystanie produktów tymczasowych nie tylko wyeliminowało problem klienta, ale również usprawniło działania pracowników oraz przyspieszyło czas potrzebny na realizację zamówień. Jest to jeden z wielu przykładów, z którymi staramy się zmierzyć każdego dnia.

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™