Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Jak automatycznie synchronizować stany magazynowe pomiędzy Subiektem GT, a BaseLinkerem?
Automatyzacja

Jak automatycznie synchronizować stany magazynowe pomiędzy Subiektem GT, a BaseLinkerem?

Jeden z najważniejszych aspektów, który wymaga szczególnej uwagi wśród sprzedawców to zarządzanie stanami magazynowymi. Dla tych, którzy korzystają z systemu ERP Subiekt GT oraz platformy BaseLinker, SellIntegro oferuje rozwiązanie, które może znacząco usprawnić i automatyzować ten proces. Poniższy artykuł ma na celu przybliżyć, jak można wykorzystać tę wtyczkę do synchronizacji stanów magazynowych pomiędzy systemami. Przejdziemy przez kluczowe etapy konfiguracji i wykorzystania wtyczki, pokazując, jak może przyczynić się do optymalizacji procesów sprzedażowych.

Co powinieneś wiedzieć na początku?

Rozpoczynając ścieżkę automatycznej synchronizacji stanów magazynowych pomiędzy Subiektem GT a BaseLinkerem ważne jest zrozumienie, jak wtyczka może usprawnić Twoją codzienną pracę. Dzięki niej możesz automatycznie synchronizować dane produktowe między Twoim systemem ERP,  a platformą e-commerce. Wtyczka została zaprojektowana z myślą o łatwej i intuicyjnej konfiguracji, prowadzącej Cię przez proces za pomocą prostego scenariusza opartego na serii pytań. To oznacza, że nie potrzebujesz zaawansowanej wiedzy technicznej, aby skutecznie wdrożyć i wykorzystać jej potencjał.

Niezwykle przydatne funkcje, takie jak filtrowanie aktualizacji stanów magazynowych w zależności od cech, aktywności, czy specjalnych oznaczeń produktów (np. “Pozycja do sklepu internetowego”), oferują dodatkową kontrolę i elastyczność. Warto również zwrócić uwagę na mechanizm automatycznej zmiany stanu magazynowego przy rezerwacjach oraz możliwość weryfikacji minimalnych lub maksymalnych stanów magazynowych, co pozwala na jeszcze lepsze dostosowanie do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu.

Instancje 

Dla tej wtyczki dostępne są instancje. Instancja to nic innego jak zdublowana wtyczka, która umożliwia rozszerzenie jej funkcjonalności poprzez jednoczesne połączenie nie jednego, ale dwóch różnych platform e-commerce z jednym systemem ERP. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://pomoc.sellintegro.pl/faq/#instancja-i-wiele-wtyczek-na-jednym-koncie

Scenariusz konfiguracyjny - informacje na start

Przed rozpoczęciem konfiguracji synchronizacji stanów magazynowych pomiędzy systemem Subiektem GT a platformą BaseLinker, ważne jest, aby zaznajomić się z kilkoma kluczowymi informacjami. Pierwszą z nich jest fakt, że każdy nasz klient otrzymuje unikalne ID, które jest istotne zwłaszcza podczas kontaktu z naszym działem wsparcia. 

Warto pamiętać, że w zależności od źródła uruchomienia integracji, to ID może zawierać różne przedrostki, co ma znaczenie dla dalszej konfiguracji i identyfikacji w systemie. Dodatkowo należy być świadomym wersji integracji, z której się korzysta. Zachęcamy do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami na temat wersjonowania pod adresem: https://www.sellintegro.pl/wiki/co-to-jest-wersjonowanie.

Wybór automatycznego uruchamiania integracji

Wtyczka oferuje dwie główne opcje, dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego sprzedawcy. Pierwsza opcja, "Tak, tylko automatycznie uruchomienie", umożliwia maksymalne wykorzystanie czasu pracy przez automatyzację procesu. Możesz ustawić przerwy między kolejnymi uruchomieniami wtyczki, określić godziny jej działania (od 1:00 do 23:00) oraz wybrać dni tygodnia, w których wtyczka ma być aktywna. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ciągłość operacji bez konieczności stałego nadzoru. 

Druga opcja, "Nie, tylko uruchom ręcznie", zapewnia pełną kontrolę nad procesem synchronizacji, wymagając aktywacji przez użytkownika za pomocą przycisku "Uruchom teraz" w panelu głównym wtyczki. Niezależnie od wybranej opcji, pamiętaj o ustawieniu częstotliwości uruchamiania integracji w taki sposób, aby zbalansować potrzeby aktualizacji z możliwościami obciążeniowymi Twojego serwera oraz systemów źródłowego i docelowego. 

Połączenie z Subiektem GT

Pierwszym krokiem do uruchomienia tego procesu jest połączenie wtyczki z Subiektem GT, który odgrywa centralną rolę w tym mechanizmie.

UWAGA: Jeśli jesteś na początku drogi i jeszcze nie zainstalowałeś ani nie skonfigurowałeś integratora na swoim serwerze, należy to zrobić w pierwszej kolejności. Po prawidłowym uzupełnieniu scenariusza konfiguracyjnego wtyczki nie tylko otrzymasz opcję pobrania integratora, ale także wygenerujesz specjalny token rejestracyjny. Te dwa kroki są niezbędne do poprawnego działania integratora.

Połączenie z BaseLinkerem

Kolejnym krokiem jest prawidłowe połączenie z BaseLinkerem. Aby to zrobić, niezbędne jest uzyskanie tokena API, który umożliwi bezproblemową komunikację i przepływ danych. Ten proces rozpoczyna się na platformie BaseLinker, gdzie musisz przejść do zakładki „API” znajdującej się w sekcji „Moje konto”. 

Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas tego kroku – podanie nieprawidłowego klucza API może skutkować niemożnością zapisania scenariusza synchronizacji i, co za tym idzie, przesłania potrzebnych danych. 

Katalog produktów w BaseLinkerze

Kolejnym  elementem, umożliwiającym sprawną synchronizację stanów magazynowych pomiędzy Subiektem GT a BaseLinkerem, jest precyzyjna identyfikacja katalogu produktów, w którym znajdują się przedmioty do aktualizacji. Aby zapewnić płynność procesu i uniknąć błędów, niezbędne jest dokładne wprowadzenie nazwy katalogu, przy czym istotna jest każda litera – wielkość znaków ma znaczenie.

Znalezienie właściwej nazwy katalogu w systemie BaseLinker jest proste. Rozpoczynamy od menu bocznego, wybierając zakładkę „Produkty”, a następnie „Ustawienia”. Następnie, w górnym menu znajdujemy opcję „Katalogi”, co pozwoli nam na dostęp do listy dostępnych katalogów. Ważnym krokiem jest skopiowanie nazwy katalogu, w którym znajdują się produkty do aktualizacji. Z przykładu powyżej mamy dostępny katalog o nazwie “Domyślny w scenariuszu konfiguracyjnym”, wklejamy/wpisujemy tę nazwę do odpowiedniego pola.

Synchronizacja stanów magazynowych wariantów produktów

Dzięki tej funkcjonalności oferowanej przez połączenie Subiekta GT i BaseLinkera  masz możliwość wyboru, jak chcesz zarządzać synchronizacją stanów magazynowych wariantów produktów. 

Opcja domyślna to brak synchronizacji, co oznacza, że różne warianty produktu są traktowane oddzielnie, bez wspólnego podsumowania ich ilości.

Dostępna jest  druga opcja synchronizacji, która umożliwia aktualizację stanu magazynowego głównego produktu w systemie docelowym. Jest ona obliczana jako suma stanów wszystkich wariantów. To rozwiązanie nie tylko upraszcza zarządzanie magazynem, ale również zapewnia dokładniejszy przegląd dostępności produktów.

Pozostałe funkcjonalności wtyczki

Wtyczka oferuje szereg dodatkowych opcji konfiguracyjnych, które pozwolą Ci dostosować proces synchronizacji do specyficznych potrzeb Twojego e-commerce. Możesz na przykład precyzyjnie zdefiniować, jak chcesz przetwarzać towary, które są kompletowane z kilku elementów – czy każdy z nich powinien być traktowany oddzielnie, czy jako jedna, spójna jednostka. Wtyczka pozwala również na szczegółowe powiązanie magazynów w BaseLinkerze z odpowiadającymi im lokalizacjami w Subiekcie GT, co umożliwia jeszcze dokładniejszą kontrolę nad zarządzaniem zapasami. Dodatkowo oferuje możliwość powiązania produktów z BaseLinkera z konkretnymi towarami w magazynie Subiekt GT, co gwarantuje, że synchronizacja będzie odbywać się bezbłędnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Wszystkie te funkcje są zaprojektowane z myślą o elastycznym i efektywnym zarządzaniu Twoim biznesem online. Dzięki nim możesz dostosować procesy logistyczne do specyfiki swojego magazynu i asortymentu, co przekłada się na lepszą organizację pracy i zadowolenie klientów. Aby dokładnie zrozumieć, jak skonfigurować te i inne funkcje, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony pomocy pod adresem https://pomoc.sellintegro.pl/SGT-BLK-STC/, gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje i porady.

Niech nasze rozwiązanie stanie się kluczem do jeszcze efektywniejszej sprzedaży w Twoim e-sklepie!

Chcesz zacząć automatyzować swoje stany magazynowe?

Wybierz wtyczkę

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™