Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Prosty sposób na aktualizację cen z wybranego cennika Subiekt GT do Apilo
Automatyzacja

Prosty sposób na aktualizację cen z wybranego cennika Subiekt GT do Apilo

Poszukujesz efektywnego sposobu na synchronizację cen między systemem ERP Subiekt GT a platformą Apilo? Zastanawiasz się, jak uprościć ten proces i zaoszczędzić czas? Wtyczka "Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do Apilo" została stworzona, aby sprostać Twoim oczekiwaniom. Zapewnia prostą konfigurację, automatyczne aktualizacje oraz minimalizuje ryzyko błędów. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wtyczka może zoptymalizować Twoje procesy sprzedażowe.

Ważne informacje na początek

Jeśli poszukujesz skutecznego sposobu na synchronizację cen między Twoim systemem ERP Subiekt GT a platformą e-commerce Apilo, nasza wtyczka "Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do Apilo" może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Zaprojektowana z myślą o prostocie i efektywności, umożliwia łatwą i samodzielną konfigurację poprzez serię intuicyjnych pytań, dzięki czemu możesz szybko rozpocząć pracę. Narzędzie zapewnia, że wszystkie ceny produktów są automatycznie i spójnie aktualizowane, co pozwala na utrzymanie aktualnych danych bez dodatkowego nakładu pracy. Wtyczka stanowi nie tylko most łączący Subiekta GT z Apilo, ale również klucz do optymalizacji Twoich procesów sprzedażowych, zwiększając ich efektywność i zmniejszając ryzyko błędów.

Konfiguracja krok po kroku

Zacznijmy od kilku istotnych informacji, które ułatwią konfigurację. Przede wszystkim, każdy klient posiada unikalne ID, które jest przydatne szczególnie podczas kontaktu z naszym działem wsparcia. W zależności od źródła, z którego uruchamiana jest integracja, ID może mieć różne przedrostki. Zanim przejdziemy do szczegółów technicznych, warto również sprawdzić, którą wersję integracji posiadają. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Ustawienie automatycznego działania integracji

Czy chcesz, aby aktualizacja cen między Subiektem GT a Apilo odbywała się automatycznie? Wtyczka oferuje elastyczne opcje uruchamiania, które mogą dostosować się do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz skonfigurować integrację, aby działała automatycznie według określonego harmonogramu – na przykład co godzinę, w określonych godzinach dnia (od 1:00 do 23:00) lub tylko w wybranych dniach tygodnia. 

Jeśli wolisz mieć pełną kontrolę, wtyczka umożliwia również ręczne uruchamianie za pomocą przycisku „Uruchom teraz” w głównym panelu. Dzięki tej funkcjonalności możesz efektywnie zarządzać aktualizacjami cen, minimalizując obciążenie serwera oraz systemów źródłowych i docelowych.

Połączenie z Apilo

W procesie konfiguracji wtyczki kluczowym krokiem jest prawidłowe połączenie z systemem Apilo. W tym celu konieczne jest wykorzystanie tokenów API, które umożliwiają autoryzację oraz komunikację pomiędzy systemami. Tokeny te są niezbędne do zapewnienia bezpiecznej i skutecznej aktualizacji cen.

Podczas konfiguracji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, access token, który umożliwia autoryzację, jest ważny przez 21 dni. Po tym okresie konieczne jest jego odnowienie za pomocą refresh tokenu, który z kolei jest ważny przez 2 miesiące. Aby uzyskać te tokeny, należy utworzyć nową aplikację REST API w systemie Apilo, w zakładce Administracja/API Apilo. Tam również można sprawdzić daty ważności tokenów.

Jeśli jeszcze nie masz zainstalowanego integratora na serwerze, po poprawnym uzupełnieniu i zapisaniu scenariusza konfiguracyjnego wtyczki, otrzymasz możliwość pobrania integratora oraz wygenerowania tokena rejestracyjnego. Dzięki temu połączysz integrator z kontem SellIntegro, co umożliwi bezproblemową synchronizację cen między Subiekt GT a Apilo.

Wybór cennika do aktualizacji

Dzięki tej funkcjonalności możesz łatwo wybrać istniejący cennik w Subiekt GT, a cena produktów z tego cennika zostanie automatycznie przesłana do Apilo. Pamiętaj, że Apilo obsługuje tylko jedno pole cenowe, dlatego tak ważne jest, aby precyzyjnie określić, z którego cennika mają być aktualizowane ceny. 

Listę dostępnych cenników znajdziesz w Subiekt GT, przechodząc do sekcji "Lista modułów" -> "Polityka cenowa" -> "Cenniki". Ważne jest, aby dokładnie wprowadzić nazwę wybranego cennika, uwzględniając wielkość liter i znaki specjalne, ponieważ nawet najmniejszy błąd może spowodować problemy z synchronizacją cen. 

Powiązanie produktów z Subiekta GT z produktami w magazynie z Apilo

Aby skutecznie zsynchronizować ceny produktów między Subiekt GT a Apilo należy prawidłowo powiązać produkty z obu systemów. Wtyczka umożliwia elastyczne mapowanie produktów, dzięki czemu sprzedawcy e-commerce mogą wybrać najdogodniejszy sposób integracji. 

Możliwe jest skorzystanie z identyfikatorów zarówno po stronie Apilo, jak i Subiekt GT. W Apilo produkty można mapować za pomocą SKU lub EAN, natomiast w Subiekt GT dostępne opcje to symbol, podstawowy kod kreskowy lub nazwa. Warto pamiętać, że wartości te muszą być identyczne w obu systemach, aby integracja mogła prawidłowo odnaleźć i powiązać produkty. Ta funkcjonalność znacznie upraszcza proces aktualizacji cen, zapewniając dokładność i spójność danych magazynowych.

Podsumowanie

Wtyczka "Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do Apilo" to niezastąpione narzędzie dla każdego przedsiębiorcy, który pragnie utrzymać aktualne i spójne ceny produktów. Dzięki intuicyjnej konfiguracji, automatycznym aktualizacjom oraz elastycznym opcjom mapowania produktów, proces synchronizacji staje się prosty i bezproblemowy. Wtyczka ta nie tylko usprawnia codzienne operacje sprzedażowe, ale również minimalizuje ryzyko błędów, oszczędzając czas i zasoby. 

Chcesz usprawnić ten proces w swojej firmie?

Wybierz swój plan

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™