Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązywać będzie od 21.03.2024 r.
Jaki sklep internetowy wybrać? Przegląd najpopularniejszych platform
Sklep internetowy

Jaki sklep internetowy wybrać? Przegląd najpopularniejszych platform

Wybór idealnej platformy e-commerce to jedna z najważniejszych decyzji, przed jakimi staje przedsiębiorca planujący rozwijać swoją działalność e-commerce. Każda z dostępnych na rynku platform ma swoje unikalne zalety i wady, a odpowiedni wybór może znacząco wpłynąć na sukces biznesowy. W poniższym artykule poznasz 5 najpopularniejszych platform sklepowych w modelu SaaS. Przeanalizujemy ich ceny, początkowe koszty uruchomienia sklepu, a także możliwości skalowania działalności.

IdoSell

IdoSell to platforma e-commerce, która zyskała uznanie wśród przedsiębiorców za swoją kompleksowość i skalowalność. Jako jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych opcji na rynku, nie jest koniecznie najdroższa, ale wyróżnia się długotrwałością użytkowania. Dzięki możliwości konfiguracji platforma może służyć biznesowi na różnych etapach jego rozwoju, oferując nawet integrację z systemami takimi jak BaseLinker. Obsługując ponad 7 000 sklepów, IdoSell nieco inaczej podchodzi do kwestii opłat, bazując na limicie zamówień. W konkurencyjnych rozwiązaniach zazwyczaj ograniczenia są w liczbie produktów i to za ich przekroczenie musimy dopłacać. Obecnie pakiety abonamentowe wyglądają następująco:

 • Abonament Start: 29 zł (promocja z 99 zł/netto miesięcznie) - płatność jednorazowa za rok
 • Abonament Business: 249 zł/netto miesięcznie
 • Abonament Expert: 559 zł/netto miesięcznie
 • Abonament Enterprise: 1899 zł/netto miesięcznie
 • Abonament Individual: Do negocjacji

IdoSell słynie z wielu integracji z marketplace'ami, systemami płatności i kurierami, jak również z zaawansowanych funkcji marketingowych. Posiadają również zespół grafików do realizacji indywidualnych projektów, co jeszcze bardziej podkreśla ich kompleksowe podejście do obsługi sprzedaży online.

Warto zauważyć, że mimo swoich licznych zalet, platforma może wymagać pewnego czasu na adaptację, szczególnie w kontekście UX/UI, które nie jest tak intuicyjne jak w przypadku niektórych nowszych systemów OMS. Mimo to, dla sklepów generujących od 1000 do 30-40 tysięcy zamówień miesięcznie, IdoSell stanowi rekomendowaną opcję, łączącą w sobie rozbudowaną funkcjonalność z elastycznością w skalowaniu biznesu.

AtomStore

AtomStore to nowoczesna platforma e-commerce typu SaaS, która zyskała uznanie wśród przedsiębiorców, szczególnie w obszarze B2B, dzięki swojej zaawansowanej elastyczności. Jako częściowo otwarte rozwiązanie, AtomStore łączy w sobie zalety systemu SaaS z możliwością dostosowania sklepu do indywidualnych potrzeb klienta, co odróżnia ją od typowych platform SaaS. Jej oferta skierowana jest przede wszystkim do sporych marek, które poszukują nie tylko efektywnej, ale i zaawansowanej platformy dla swoich sklepów internetowych. Wśród swoich klientów posiada wiele znanych marek. Ceny pakietów też już jest raczej większym wydatkiem:

 • Pro za 699 zł miesięcznie, umożliwiający zarządzanie do 10 000 produktów,
 • Premium za 949 zł miesięcznie, z limitem do 25 000 produktów,
 • Premium Plus za 1 499 zł miesięcznie, pozwalający na obsługę do 35 000 produktów,
 • opcje dla sklepów z nielimitowaną ilością produktów, zaczynające się od 1999 zł miesięcznie.

Platforma oferuje również pakiety wdrożeniowe, z najtańszym rozpoczynającym się od 5990 zł, co jest atrakcyjną opcją dla firm, które potrzebują pomocy w uruchomieniu swojego sklepu internetowego.

Shoper

Shoper to bardzo popularna platforma e-commerce działająca w modelu SaaS, która zyskała uznanie wśród właścicieli sklepów internetowych dzięki swojej rozbudowanej funkcjonalności i elastyczności. W przeciwieństwie do IdoSell, który działa jako jeden zintegrowany system, Shoper oferuje rozdzielenie sklepu internetowego i systemu OMS, gdzie Apilo pełni rolę zaawansowanego systemu do zarządzania zamówieniami. Ta synergia zapewnia spójność i efektywność w obsłudze klienta. Platforma ta szczególnie skupia się na aspektach marketingowych, umożliwiając użytkownikom łatwe ustawienie kampanii reklamowych, a także oferuje sprzedaż wielokanałową i szeroką gamę możliwości integracji z różnymi platformami sprzedażowymi i hurtowniami. Shoper, będąc na rynku od wielu lat, proponuje różne pakiety abonamentowe, które są dostosowane do potrzeb różnorodnych biznesów:

 • Standard za 35 zł miesięcznie (cena regularna 249 zł) z limitem do 50 000 produktów,
 • Premium za 499 zł miesięcznie (cena regularna 599 zł) bez limitu produktów, 
 • Enterprise za 5400 zł miesięcznie (cena regularna 5999 zł), również bez limitu produktów

Rozpoczęcie działalności na Shoper jest stosunkowo tanie, zwłaszcza przy wykupieniu abonamentu rocznego, co może stanowić solidną podstawę dla nowych przedsiębiorstw. Należy jednak pamiętać o potencjalnych limitach i fakcie, że niektóre kluczowe integracje mogą być dostępne wyłącznie w ramach pakietu Premium. Rozbudowane funkcjonalności i elastyczne opcje cenowe czynią Shoper atrakcyjnym wyborem dla firm na każdym etapie rozwoju, od startupów po duże przedsiębiorstwa poszukujące zaawansowanych rozwiązań e-commerce.

Shopify

Shopify wyróżnia się na tle innych platform e-commerce jako wyjątkowo intuicyjne narzędzie, idealne dla przedsiębiorców planujących ekspansję na rynki międzynarodowe. Jego porównywalność do WordPressa pod kątem obsługi sprawia, że jest przyjazny dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. System oparty na zasadzie drag and drop ułatwia budowę sklepu, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie prostotę i efektywność w zarządzaniu swoją przestrzenią online. Jako jeden z największych systemów e-commerce na świecie, Shopify obsługuje zarówno małe, jak i bardzo duże przedsiębiorstwa, oferując skalowalność w zależności od potrzeb biznesowych. Warto zaznaczyć, że cennik Shopify jest elastyczny i dostosowuje się do wielkości transakcji, co może być istotnym aspektem przy wyborze platformy. Shopify oferuje różne pakiety abonamentowe:

 • Basic: $32/miesięcznie,
 • Shopify: $92/miesięcznie,
 • Advanced: $399/miesięcznie.

Platforma ta jest często chwalona za swoje możliwości sprzedaży zagranicznej, również w modelu dropshipping, oraz posiada doskonałe integracje z mediami społecznościowymi, co jeszcze bardziej potęguje jej atrakcyjność na rynku e-commerce.

SkyShop

SkyShop to platforma e-commerce, która wyróżnia się silnym nastawieniem na sprzedaż w modelu dropshippingowym. Dzięki ciągłemu rozwojowi integracji z hurtowniami oraz marketplace'ami stanowi doskonałe narzędzie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z handlem internetowym, jak i dla mniejszych sprzedawców szukających intuicyjnych rozwiązań. Jedną z kluczowych zalet SkyShop jest jego łatwość obsługi, co w połączeniu z dostępnymi grupami wsparcia na Facebooku oraz kanałem na YouTube oferującym merytoryczne wskazówki, czyni tę platformę atrakcyjną opcją startową.

W kwestii abonamentów SkyShop oferuje różnorodne pakiety, dostosowane do potrzeb sprzedawców na różnych etapach rozwoju biznesu:

 • StartUp - za 109 zł miesięcznie, umożliwia sprzedaż do 100 produktów,
 • Basic - za 219 zł miesięcznie, z limitem do 15 000 produktów,
 • Business - za 319 zł miesięcznie, pozwalający na obsługę do 75 000 produktów,
 • Supreme - za 549 zł miesięcznie, dla największych sklepów z asortymentem do 250 000 produktów.

Dodatkowo, dla tych, którzy zdecydują się na roczny abonament, plan StartUp jest dostępny już za 19 zł miesięcznie, co czyni go jeszcze bardziej przystępnym dla początkujących przedsiębiorców. SkyShop posiada również oddzielny cennik dla planów skierowanych specjalnie dropshipping, oferując im dostosowane rozwiązania w zakresie zarządzania produktami.

Potrzebujesz integracji ze sklepem internetowym?

Wybierz swój pakiet

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™