Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Shopify, Shoper czy Shoplo? Który sklep internetowy wybrać?
Sklep internetowy

Shopify, Shoper czy Shoplo? Który sklep internetowy wybrać?

Chcesz zacząć sprzedawać online? Najpierw zastanów się jaką platformę e-commerce wybrać. Na rynku znajdziesz kilkanaście różnych systemów do prowadzenia sklepów internetowych. Każdy z nich uwzględnia inne czynniki i odpowiada na odmienne zapotrzebowania sprzedawców. Zobacz, którą platformę e-commerce wybrać!


Czym jest platforma e-commerce?


Sklep internetowy do poprawnego funkcjonowania potrzebuje systemu, na podstawie którego będzie realizował wszystkie procesy. Takim systemem jest platforma e-commerce, która zarządza produktami, stanami magazynowymi, ofertą, zamówieniami, płatnościami, pakowaniem zamówień i ostatecznie wysyłką paczek. Platforma e-commerce to najważniejsze narzędzie do prowadzenia sklepu, dlatego trzeba dobrze przemyśleć wybór jednej z nich.

Platformy e-commerce dzielą się na dwie główne grupy:


 • platformy abonamentowe (Saas),
 • platformy open source.


Platforma abonamentowa to produkt gotowy do działania. Użytkownik musi jedynie wykupić dostęp do platformy, wprowadzić dane firmy, dodać produkty i rozpocząć sprzedaż. Natomiast platforma open source wymaga indywidualnej konfiguracji, czyli “dostrojenia” zarówno do własnych potrzeb, jak i wymogów prawnych. Sam musisz zapewnić sobie domenę, hosting i pamiętać o aktualizacjach systemu. Po Twojej stronie leży także zapewnienie bezpieczeństwa danych zamieszczonych w sklepie, w tym danych klientów. 

Podsumowując, platformy open source są pozornie tańsze, ale wymagają poświęcenia wielu godzin pracy nad uruchomieniem sklepu, podczas gdy platformy abonamentowe zapewniają gotowy do działania produkt. 


Shopify, Shoper czy Shoplo? Jaką platformę abonamentową wybrać?


Platformy abonamentowe SaaS wymagają zapłaty miesięcznego abonamentu, w zamian za co otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcji sklepu, integracji, hostingu, aktualizacji, rozszerzeń i innych benefitów. To najlepszy wybór, w szczególności dla początkujących sprzedawców, którzy stawiają pierwsze kroki w sektorze e-commerce. Jednak z platformy Saas będą także zadowoleni sprzedawcy, któzy chcą całkowcie skupić się na sprzedaży i promowaniu swojej oferty, a kwestie techniczne zostawić usługodawcy.

Przed wyborem platformy zastanów się, jak bogata jest Twoja oferta produktów, jak dużo klientów planujesz obsługiwać i jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup.

Shoper


Shoper to największa i najpopularniejsza polska platforma e-commerce, która działa na rynku już 17 lat. Początkowo sprzedawana na płytach CD, od 2008 r. funkcjonuje jako oprogramowanie SaaS. Obecnie z platformy Shoper korzysta ponad 15 000 użytkowników.

Shoper zyskał uznanie polskich sprzedawców przede wszystkim bogatym zasobem integracji z popularnymi marketplace’ami, firmami kurierskimi oraz programami księgowymi, co znacznie ułatwia prowadzenie sprzedaży. Partnerem platformy jest firma SellIntegro, która przygotowuje nowe integracje, w tym przesyłanie zamówień ze sklepu do systemu ERP i dostosowuje je do potrzeb użytkowników. 

Administrator platformy oferuje dwa pakiety:


 • złoty - użytkownik może dodać do 10 000 produktów w sklepie, otrzymuje roczny transfer w wysokości 300 GB oraz adres e-mail w domenie sklepu oraz integracje kurierów i płatności, szeroki wybór nowoczesnych i klasycznych szablonów z możliwością ich edytowania,
 • premium - użytkownik otrzymuje indywidualny projekt graficzny sklepu, dodatkowe funkcje (np. inteligentną wyszukiwarkę produktów), konkurencyjne stawki prowizji oraz płatności z wygodną funkcją zwrotów, możliwość dodania do sklepu dowolnej liczby języków i walut, dedykowaną opiekę techniczną. 


Shoper oddaje w ręce użytkownika wygodny i intuicyjny panel administracyjny, który ułatwi pracę z oprogramowanie nawet dla sprzedawcy, który nie ma żadnej wiedzy programistycznej. Oprócz szerokiej funkcjonalności oraz licznych integracji, w tym z najpopularniejszymi systemami ERP w Polsce, Shoper przyciąga użytkowników niską ceną abonamentu w porównaniu do konkurencji. 

Platforma Shoper wydaje się być dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i rozwiniętych sklepów internetowych. Młodzi sprzedawcy skorzystają na intuicyjnej obsłudze oprogramowania oraz oferowanym wsparciu technicznym, natomiast doświadczeni przedsiębiorcy docenią konkurencyjne ceny, a także zaawansowane funkcje platformy. 


Shoplo


Shoplo to oprogramowanie do prowadzenia sklepów internetowych stworzone przez brytyjską spółkę. Jednak od kilku lat działa także w Polsce, sukcesywnie rozszerzając grupę swoich użytkowników. Największą zaletą platformy jest prostota obsługi. Oddaje w ręce użytkownika funkcjonalny i nowoczesny kreator, z którego obsługą poradzi sobie nawet osoba bez żadnej wiedzy programistycznej. Użytkownik może wybrać szablon dla swojego sklepu, a także jego pojedyncze elementy, takie jak czcionki lub barwy oraz je edytować. Ponadto Shoplo zawiera hosting, domenę oraz wsparcie techniczne w obsłudze platformy w cenie.

Shoplo oferuje cztery rodzaje abonamentu:


 • starter,
 • pro,
 • advanced,
 • vip.


Najtańszy abonament pozwala dodać do sklepu zaledwie 20 wariantów. Jeśli użytkownik sprzedaje, np. T-shirty w rozmiarze S, M i L, taki produkt zajmie już 3 warianty. Dlatego nawet początkujący sprzedawcy bardzo szybko odczują potrzebę rozwinięcia funkcji platformy. Natomiast pozostałe abonamenty nie mają już żadnych limitów, jeśli chodzi o liczbę produktów i wariantów.

Podobnie jak inne platformy SaaS, także Shoplo oferuje dwutygodniowy bezpłatny okres testowy oraz możliwość wprowadzania integracji synchronizujących pracę sklepu. W przeciwieństwie do Shopera, Shoplo nie jest produktem polskim.

Shopify

Podczas gdy Shoper jest najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce, Shopify podbija zagraniczne rynki. Platforma działa w 175 krajach na świecie i korzysta z niej ponad milion sklepów. Ze względu na niewielką popularność Shopify w Polsce, zaleca się go dla sprzedawców, którzy myślą albo o wyłącznej albo o równoległej sprzedaży na rynkach zagranicznych. 

Shopify zachęca klientów wysokim poziomem dostosowania swoich interfejsów i szablonów do wymagań UXowych. Jednak zdecydowana większość tak dopracowanych szablonów jest dodatkowo płatna. 

Platforma oferuje trzy plany abonamentowe:


 • Basic Shopify,
 • Shopify,
 • Advanced Shopify.


Ogromną zaletą Shopify jest możliwość dodawania do sklepu nieograniczonej liczby produktów już od pakietu Basic. Wyższe pakiety charakteryzują się większa liczbą fukcji i narzędzi do skalowania sprzedaży i rozwoju sklepu.

Który sklep internetowy wybrać?

Zarówno Shoper, Shoplo, jak i Shopify są dobrymi wyborami na start. Każda z platform zapewnia profesjonalne oprogramowanie, intuicyjną obsługę jego elementów oraz wsparcie niezbędne dla początkujących sprzedawców.

Przed wyborem, zastanów się jednak czego oczekujesz od swojego sklepu. Z trzech opisanych platform najoptymalniejszym rozwiązaniem wydaje się Shoper, ponieważ oferuje rozwiązania zarówno dla młodych, jak i doświadczonych sprzedawców w przystępnej cenie. Ponadto, Shoper to rdzennie polska firma, dlatego możesz liczyć na profesjonalne wsparcie zespołu, który zna realia działania branży e-commerce w Polsce.


Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™