Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Prosty sposób na przesyłanie zamówień z BaseLinkera do Comarch ERP Optima
Automatyzacja

Prosty sposób na przesyłanie zamówień z BaseLinkera do Comarch ERP Optima

Integracja BaseLinkera z systemem Comarch ERP Optima przez wtyczkę SellIntegro oferuje liczne korzyści, od automatycznego mapowania towarów i kontrahentów po intuicyjne opcje konfiguracji. Dodatkowo, funkcja automatycznego generowania i drukowania dokumentów sprzedaży znacznie podnosi efektywność pracy, zwalniając zasoby, które można przeznaczyć na inne aspekty działalności. Dokładne funkcjonalności wtyczki omawiamy w poniższym artykule.

Informacje na start

Jeśli prowadzisz biznes e-commerce, z pewnością wiesz, jak ważna jest sprawna obsługa zamówień. Wtyczka do przesyłania zamówień z BaseLinkera do systemu Comarch ERP Optima to rozwiązanie dla tych, którzy chcą usprawnić swoje procesy. Dzięki niej, w prosty sposób możesz generować zamówienia lub bezpośrednio dokumenty sprzedaży w systemie Comarch Optima, opierając się na danych z zamówień w BaseLinker. 

Wtyczka nie tylko pozwala na tworzenie dokumentów rezerwujących stan magazynowy, ale także umożliwia mapowanie towarów i kontrahentów między systemami.

Ponadto jest bardzo łatwa w konfiguracji dzięki intuicyjnemu scenariuszowi pytań, a opcjonalna funkcja automatycznego generowania i drukowania dokumentów sprzedaży stanowi dodatkowy plus. To narzędzie zostało stworzone z myślą o sprzedawcach e-commerce, którzy cenią sobie efektywność i nie chcą tracić czasu na ręczne przetwarzanie zamówień.

Scenariusz konfiguracyjny - co warto wiedzieć

Rozpoczynając integrację przesyłania zamówień z BaseLinkera do Comarch ERP Optima za pośrednictwem wtyczki SellIntegro, warto uzbroić się w kilka kluczowych informacji, które usprawnią ten proces i pomogą w efektywnej współpracy z naszym działem wsparcia. Przede wszystkim, każdy klient korzystający z naszej integracji otrzymuje unikalne ID. To ID może zawierać różne przedrostki, w zależności od źródła, z którego uruchomiona została integracja, co ma istotne znaczenie dla dalszej konfiguracji i użytkowania systemu.

Warto zwrócić uwagę na wersję integracji, którą posiadasz - może to wpływać na dostępne funkcjonalności i wsparcie techniczne. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, można zapoznać się z artykułem o wersjonowaniu.

Ustalenie do ilu dni wstecz integracja ma przetwarzać zamówienia

Wtyczka „Przesyłanie zamówień z BaseLinker do Comarch ERP Optima” to elastyczne rozwiązanie, które pozwala dostosować przetwarzanie zamówień do bieżących potrzeb biznesowych. 

Możesz z łatwością określić, do ilu dni wstecz chcesz, aby Twoje zamówienia były analizowane i importowane do systemu ERP. Standardowo, nasza integracja umożliwia wybór przetwarzania danych z ostatnich 1 do 14 dni, co jest idealne dla większości działalności. 

Jednakże, dla bardziej wymagających sytuacji, gdzie potrzebne jest sięgnięcie dalej w przeszłość, proponujemy dodatek SI Extender. Rozszerzenie to pozwala zwiększyć zakres przeszukiwania aż do 150 dni wstecz, co jest nieocenione przy analizie trendów sprzedażowych lub odzyskiwaniu danych z dłuższego okresu. 

Pamiętaj, że integracja zawsze sprawdza datę złożenia zamówienia w BaseLinker.

Przetwarzanie zamówień sprzed konfiguracji

Czy jest to możliwe? Jak najbardziej. Integracja została zaprojektowana z myślą o różnorodnych potrzebach, zapewniając elastyczne opcje przetwarzania zamówień sprzed konfiguracji. 

Jeśli zależy Ci na ograniczeniu przetwarzania wyłącznie do nowych zamówień dodanych po pierwszej konfiguracji, integracja zadba o to, by przeszukiwać dokumenty tylko od tego momentu. Jeśli jednak chcesz przetwarzać także wcześniejsze zamówienia, możesz dostosować zakres maksymalnie do 7 dni wstecz lub nawet 90 dni przy zakupie rozszerzenia SI Extender

Warto pamiętać, że data z wcześniejszego punktu określa ostateczny zakres działania integracji. Jeśli ustawienia przekraczają tę datę, wcześniejsze zamówienia nie zostaną przetworzone. Dzięki temu dostosujesz sposób działania wtyczki dokładnie do potrzeb swojego biznesu.

Ustawienie automatycznego uruchamiania integracji

Automatyzacja procesów to także sposób na oszczędność czasu i uniknięcie błędów. Dlatego warto skorzystać z funkcjonalności automatycznego uruchamiania integracji do przesyłania zamówień z BaseLinkera do Comarch ERP Optima. Dzięki tej opcji można dostosować działanie integracji według indywidualnych potrzeb, wybierając pomiędzy automatycznym uruchamianiem a ręcznym sterowaniem. W przypadku automatycznego trybu możesz:

  • Ustawić odpowiednią przerwę między cyklami uruchamiania wtyczki.
  • Wybrać przedział godzinowy, w którym wtyczka ma działać.
  • Określić dni tygodnia, kiedy integracja będzie aktywna.

Jeśli jednak preferujesz manualną kontrolę, wystarczy jedno kliknięcie przycisku „Uruchom teraz” w panelu wtyczki. Pamiętaj, aby ustawić częstotliwość uruchamiania zgodnie z rzeczywistymi potrzebami, by unikać zbędnego obciążenia serwera i systemu. Automatyzacja, kiedy jest dobrze skonfigurowana, może znacząco usprawnić przepływ zamówień i poprawić wydajność pracy.

Połączenie z BaseLinkerem i systemem Comarch ERP Optima

Dalej przechodzimy do kolejnego ważnego kroku, czyli połączenia z naszymi systemami - BaseLinkerem i Optimą. Pobranie tokenu API z BaseLinkera to pierwszy krok, aby zapewnić sprawną komunikację. Po kliknięciu przycisku kopiuj do schowka w zakładce API, będziesz mieć wszystko gotowe. Pamiętaj jednak, aby podać poprawny klucz – błędne dane uniemożliwią zapisanie scenariusza i przesłanie niezbędnych informacji. 

Następnie, dane do logowania do Comarch ERP Optima wprowadź w integratorze, pobieranym po zakończeniu konfiguracji. Warto zauważyć, że integrator wystarczy pobrać tylko raz, podczas pierwszej konfiguracji scenariusza. Nie trzeba go ponownie ściągać przy dodawaniu kolejnych wtyczek czy zmianie scenariusza, co oszczędza czas i upraszcza proces. Dzięki tej integracji sprawnie przetransferujesz zamówienia z BaseLinkera do Comarch ERP Optima, minimalizując błędy i automatyzując operacje e-commerce.

Określenie modułów w Comarch ERP Optima

Zanim zaczniemy korzystać z wtyczki do przesyłania zamówień z BaseLinkera, kluczowe jest określenie odpowiednich modułów w systemie Comarch ERP Optima. 

Każdy sprzedawca e-commerce, chcący skorzystać z tej funkcjonalności, musi posiadać przynajmniej jeden moduł „Handel” oraz jeden moduł „Kasa/Bank”. Te dwa komponenty są niezbędne do aktywacji i prawidłowego funkcjonowania integracji, co umożliwia automatyzację przepływu zamówień między systemami. 

Pamiętaj, że nieprawidłowe skonfigurowanie modułów może skutkować ograniczeniem funkcjonalności do trybu tylko do odczytu, co z pewnością zahamuje efektywność zarządzania twoim e-sklepem.

Wybór zamówień do przesyłania

Decyzja o tym, które zamówienia powinny być przesyłane z BaseLinkera do Comarch ERP Optima, jest kolejnym krokiem w procesie instalacji integracji.  Możesz elastycznie dostosować przepływ danych, wybierając między dwoma głównymi opcjami konfiguracji. Pierwsza opcja pozwala na przetwarzanie wszystkich zamówień – w tym przypadku integracja automatycznie sprawdzi status każdego zamówienia w BaseLinkerze i przetworzy te, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w Comarch ERP Optima. 

Druga opcja umożliwia skoncentrowanie się na zamówieniach o określonym statusie, co pozwala na większą kontrolę i efektywność, szczególnie gdy chodzi o przetwarzanie określonych typów transakcji. 

Wybór odpowiedniego statusu zamówienia jest uproszczony dzięki funkcji identyfikatora statusu, która eliminuje ryzyko pomyłki przy przetwarzaniu zamówień o podobnych nazwach. Taka możliwość wyboru i precyzja w działaniu to tylko przykład, jak nasza wtyczka może usprawnić i zautomatyzować procesy e-commerce, czyniąc zarządzanie biznesem online jeszcze łatwiejszym.

Podsumowanie

Wtyczka “Przesyłanie zamówień z BaseLinker do Comarch ERP Optima” to prosty sposób na usprawnienie zarządzania zamówieniami między platformą BaseLinker a systemem Comarch ERP Optima. Pozwala ona na płynne przesyłanie danych, oszczędzając czas i minimalizując ryzyko błędów. Oferuje wiele więcej funkcji, takich jak określanie statusów zamówień w BaseLinker, które mają zostać poprawnie przeniesione do Comarch ERP Optima, oraz automatyczne usuwanie zamówień z określonymi statusami w BaseLinker. Dzięki temu możesz w pełni kontrolować przepływ zamówień. Pełną dokumentację wtyczki można znaleźć pod tym linkiem: dokumentacja wtyczki.

Chcesz zautomatyzować przesyłanie zamówień w swojej firmie?

Wybierz swój plan

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™