Skorzystaj z 2 miesięcy integracji SellIntegro za darmo. Dowiedz się więcej
Automatyzacja sprzedaży w internecie, czyli czym jest SellIntegro?
Automatyzacja

Automatyzacja sprzedaży w internecie, czyli czym jest SellIntegro?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, na pewno widzisz, że nastały złote czasy dla sektora e-commerce. Branża rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a liczba zamówień rośnie z dnia na dzień. Jednak rosnący popyt jest nie tylko szansą, ale i największym wyzwaniem dla sprzedawców, których dotychczasowe schematy prowadzenia sprzedaży przestają być efektywne. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie. Zobacz, jak SellIntegro pomaga rozwijać sprzedaż!

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, na pewno widzisz, że nastały złote czasy dla sektora e-commerce. Branża rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a liczba zamówień rośnie z dnia na dzień. Jednak rosnący popyt jest nie tylko szansą, ale i największym wyzwaniem dla sprzedawców, których dotychczasowe schematy prowadzenia sprzedaży przestają być efektywne. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie. Zobacz, jak SellIntegro pomaga rozwijać sprzedaż!

Szanse gwałtownego rozwoju e-commerce

Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce w Europie. W 2020 r. aż 73% internautów zadeklarowało, że robi zakupy online. Dla zobrazowania niespotykanej dynamiki tego wzrostu warto przyjrzeć się danym z poprzednich lat. W 2019 r. kupowanie w internecie zadeklarowało 62% internautów, w 2018 - 56%, a w 2017 - 54% osób korzystających z internetu. W ciągu 3 lat e-commerce w Polsce zyskał aż 20% nowych klientów. Z tego wynika, że w internecie kupujemy coraz chętniej, coraz więcej i coraz częściej. 

Tą zależność dostrzegają najwięksi gracze na rynku. Kilka tygodni temu Amazon ogłosił wejście do Polski i wystartował ze swoją platformą, otwierając drzwi polskim sprzedawcom do ogromnej bazy nowych klientów z całego świata. Według statystyk za pośrednictwem Amazona sprzedaż prowadzi około 2,5 miliona firm, którzy co minutę sprzedają więcej niż 4000 produktów.

Wyzwania sprzedawców w epoce silnego rozwoju handlu online

Jednak wraz z tym wzrostem, zwiększają się także problemy sprzedawców. Więcej zamówień to także więcej pracy dla sklepu. 37% kupujących w internecie wskazało jako główny problem zakupów online długi czas oczekiwania na dostawę produktów. Dlatego tak istotny jest system sprawnej obsługi zamówień, bez żadnych opóźnień, które obecnie zapewni jedynie automatyzacja sprzedaży online.

Ręczne realizowanie procesów = powolne skalowanie sprzedaży w sklepie internetowym

Załóżmy, że korzystasz z programu księgowo-magazynowego, np. Subiekta GT lub Comarcha Optimy i sprzedajesz produkty jednocześnie na Allegro, Amazonie lub innym marketplace’sie  oraz w swoim sklepie internetowym. Wysyłasz 100, 200, może 300 paczek każdego dnia.

W związku z tym Twoi pracownicy codziennie obsługują ręcznie kilkanaście powtarzalnych procesów, takich jak:

 • przesyłanie zamówień,
 • tworzenie listów przewozowych,
 • wystawianie i drukowanie faktur,  
 • aktualizowanie stanów produktów z magazynu do sklepu,
 • dodawanie ofert,
 • aktualizację cen,
 • reklamacje.

Przez to zaczyna brakować im czasu, a Ty nie możesz skutecznie zwiększać sprzedaży i skalować swojej firmy bez poszerzania zespołu o kolejne osoby wykonujące te same powtarzalne czynności. Twój sklep zamiast rosnąć, stoi w miejscu i tylko zwiększa się ryzyko popełniania błędów przez pracowników przy ręcznej obsłudze procesów, a w rezultacie stracić zaufanie klienta.

Jak SellIntegro pomaga rozwijać sprzedaż w sklepie internetowym?

SellIntegro to największy integrator systemów e-commerce do ERP w Polsce. Tworzymy integracje dla większości systemów księgowo-magazynowych  w naszym kraju, które automatyzują pracę sklepów internetowych i stacjonarnych. Oddajemy w ręce sprzedawców Multiintegrator, czyli system do bezpiecznego przetwarzania danych pomiędzy systemem ERP, a sklepem i marketplacem, który na bieżąco sprawdza zgodność i aktualność przesyłanych informacji. Dzięki temu, możesz mieć w swojej firmie automatyczną aktualizację stanów magazynowych i nie musisz martwić się o braki towaru, który widnieje w Twoim sklepie internetowym. Aktualizacja następuje w maksymalnie krótkim czasie i na bieżąco zmienia status.

Automatyczne wystawianie dokumentów to dopiero początek!

Dzięki integracjom wszystkie procesy wykonywane w firmie ręcznie mogą zostać zautomatyzowane. W konsekwencji Twoi pracownicy przestają zajmować się powtarzalnymi procesami i mogą poświęcić zaoszczędzony czas na inne działania, takie jak lepsza obsługa klienta, działania marketingowe i inne drobne czynności na które zazwyczaj brakuje czasu.

Oszczędzasz czas, zwiększasz liczbę obsługiwanych zamówień, oferujesz lepszą obsługę klienta oraz minimalizujesz liczbę błędów pojawiających się przy ręcznym wykonywaniu procesów. W końcu możesz skalować swoją firmę bez konieczności zatrudniania nowych osób. Ponadto, integracje są niezastąpioną pomocą w okresach wzmożonej sprzedaży, np. w czasie świąt lub noworocznych wyprzedaży. 

Jak integrowanie sklepu internetowego i innych systemów e-commerce działają w praktyce?

To tylko teoria, a jakie konkretne, mierzalne wyniki przynoszą integracje? Zobacz, porównanie dwóch przypadków - sklepu, który korzysta z automatyzacji oraz sklepu, który wykonuje procesy ręcznie. 

Sklep, który nie korzysta z integracji zatrudnia 7 osób, w tym 3 pracowników biurowych i 4 magazynierów, którzy codziennie:

 • realizują 126 paczek,
 • poświęcają łącznie 42 godziny na ręczną obsługę kluczowych procesów sprzedażowych,
 • popełniają od 10 do 20% błędów przy ręcznym przepisywaniu zamówień, aktualizowaniu stanów magazynowych, cen oraz produktów,
 • spędzają łącznie 19 godzin na wystawianiu i drukowaniu faktur do zamówień.

Natomiast ten sam sklep, który korzysta z integracji:

 • jest w stanie wysłać nawet 307 paczek każdego dnia,
 • aktualizuje i przetwarza dane pomiędzy sklepem i systemem ERP w 15 minut,
 • minimalizuje pojawianie się błędów w realizacji procesów nawet o 92%,
 • wystawia i drukuje faktury do wszystkich zamówień w niecałą godzinę,
 • potrzebuje tylko 1 osoby do wykonywania zadań biurowych.

Dzięki automatyzacji procesów Twoi pracownicy nareszcie mogą zająć się działaniami kluczowymi dla rozwoju firmy, takimi jak marketing, analiza sprzedaży, dopracowanie oferty oraz obsługa klienta.

Integracje to obecnie jedyny skuteczny sposób na szybki rozwój sklepu internetowego. Dzięki nim możesz zwiększać liczbę obsługiwanych zamówień bez zatrudniania nowych pracowników. Dzięki automatyzacji sprzedaży czynnik ludzki zostaje zastąpiony często jednym kliknięciem lub synchronizacją danych w zakresie obsługi procesów sprzedażowych, co pozwala zaoszczędzić czas na czynności, które są kluczowe dla rozwoju firmy.


Testuj Za Darmo

Testuj Za Darmo

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™