Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Jak dzielić komplety produktów na osobne pozycje w zamówieniu w Subiekcie GT?
ERP

Jak dzielić komplety produktów na osobne pozycje w zamówieniu w Subiekcie GT?

Najpopularniejszy system ERP w Polsce - Subiekt GT - umożliwia użytkownikom łączenie pojedynczych produktów w komplety, a także rozdzielanie kompletów na osobne pozycje widoczne w końcowym zamówieniu. Przyjrzyjmy się, jak ten proces wygląda w praktyce.

Jak działa autokompletacja?

Głównym założeniem funkcjonalności jest rozdzielenie w zamówieniu kompletu produktów na jego poszczególne części. W konsekwencji wszystkie jego elementy są widoczne jako osobne pozycje. Sprzedany zostaje komplet produktów, jednak na fakturze widoczne są poszczególne jego składniki.

System Subiekt GT zawiera funkcję, która pozwala procesować komplety produktów w sposób ciągły i zawsze według tej samej metody. W ten sposób użytkownik nie musi ingerować w ten proces, a wszystkie działania odbywają się automatycznie. 

Dla prawidłowego działania autokompletacji towar znajdujący się w systemie e-commerce powinien być zmapowany z kompletem w Subiekcie GT (np. za pomocą kodu EAN lub Symbolu). W momencie przesłania zamówienia integrator automatycznie zapisuje w systemie ERP właściwą liczbę produktów z kompletu. Jednak tylko wtedy, gdy na stanie magazynowym znajduje się wystarczająca liczba produktów, która pozwala pokryć zapotrzebowanie widoczne w zamówieniu. 

Jednak Subiekt GT zawiera także funkcję, która pozwala dodawać pojedyncze produkty do zamówienia zamiast całego kompletu. Wówczas wszystkie dodane towary są opatrzone ceną 1 złoty. Wyjątkiem jest jedynie ostatni produkt, który otrzymuje taką cenę, która odpowiada wartości kompletu produktów dodanych do zamówienia.

Przykładowy komplet w systemie e-commerce
Przykładowy komplet “autokompletacji” w systemie Subiekt GT
Widok zamówienia z kompletem, do którego powstał odpowiedni dokument Przychodu wewnętrznego i Rozchodu wewnętrznego

Dzielenie kompletów według znaków specjalnych

Alternatywą do autokompletacji jest dzielenie kompletu produktów według znaków specjalnych. Jest to jednak pomocnicza i rzadziej używana funkcja wobec bardziej powszechnej autokompletacji.

Dzielenie kompletu według znaków specjalnych polega na tym, że integracja na podstawie symbolu towaru w systemie e-commerce dodaje poszczególne składniki zamówienia w systemie Subiekt GT. Należy uważać, by symbol w systemie e-commerce miał właściwą nazwę, zgodną z formą: 

“SKŁADNIK\*ILOŚĆ+SKŁADNIK2\*ILOŚĆ+SKŁADNIK3\*ILOŚĆ…”.
Przykładowe zamówienie w systemie e-commerce
Wynik działania w systemie Subiekt GT


Dzielenie kompletu według znaków specjalnych pozwala wygodnie zmieniać składniki kompletu z poziomu systemu e-commerce. Tym samym umożliwia dynamiczną edycję produktu jeszcze przed pobraniem i wprowadzeniem zamówienia do systemu Subiekt GT. 

Każdy kto chce korzystać z tego sposobu powinien jednak pamiętać:

  • o specjalnym formatowaniu Symbolu według formatu wskazanego powyżej,
  • o limicie znaków w polu Symbolu, który jest ograniczony do określonej liczby znaków i w związku z tym może nie obsłużyć kompletów o dużej liczbie składników,
  • o niezgodnym z rzeczywistością wskazaniem cen składników kompletu, ponieważ każdy z nich jest opatrzony ceną 0 złotych, a jedynie pierwszy produkt w zamówieniu będzie prezentował cenę całego kompletu.

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™