Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Jak połączyć sklep internetowy z systemem ERP?
ERP

Jak połączyć sklep internetowy z systemem ERP?

Czy zastanawiałeś się, jak usprawnić zarządzanie swoim sklepem internetowym? Rozwiązaniem może być połączenie sklepu z systemem ERP. Pozwoli to na scentralizowanie wszystkich procesów biznesowych, zwiększenie efektywności, a przede wszystkim - poprawi obsługi klienta. W tym artykule dowiesz się jakie korzyści niesie ze sobą oprogramowanie ERP, jak bezproblemowo przeprowadzić połączenie oraz poznasz potencjalne wyzwania, które mogą Cię czekać.

Co to jest system ERP?

System ERP (Enterprise Resource Planning) to zaawansowane oprogramowanie, które usprawnia kluczowe funkcje firmy, takie jak: finanse, sprzedaż, produkcję, logistykę czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Wdrożenie systemu ERP wspomaga planowanie zasobów przedsiębiorstwa, wspiera zarządzanie procesami biznesowymi, zwiększa ich efektywność i transparentność.

Dlaczego warto połączyć sklep i system ERP?

Połączenie systemu ERP to decyzja, która przynosi szereg korzyści dla każdej firmy. Przede wszystkim, system ERP umożliwia usprawnienie i zautomatyzowanie procesów biznesowych, co prowadzi do znacznej oszczędności czasu i zasobów. Zapewnia również efektywne zarządzanie danymi i planowanie zapotrzebowania materiałowego, co zwiększa dokładność i przejrzystość informacji, umożliwiając lepsze podejmowanie decyzji.

<big_blue_square>Dzięki systemowi ERP, możesz śledzić i zarządzać swoją sprzedażą internetową: zasobami, dostawami, a także finansami i relacjami z klientami w jednym miejscu. W efekcie, połączenie sklepu z systemem ERP nie tylko poprawia wydajność operacyjną, ale także przyczynia się do zwiększenia satysfakcji klientów, co jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu każdego biznesu.<big_blue_square>

Jakie są najpopularniejsze systemy ERP i platformy sklepowe?

W Polsce, jednymi z najbardziej popularnych systemów ERP są Comarch ERP Optima, Subiekt GT, Subiekt Nexo PRO czy SAP. Każdy z nich oferuje różne funkcje i jest odpowiedni dla różnych typów biznesów, od małych firm po wielkie korporacje. Warto jednak zauważyć, że wybór systemu ERP powinien być ściśle dopasowany do indywidualnych potrzeb firmy, biorąc pod uwagę jej specyfikę i wielkość. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o systemach, przeczytaj artykuł w którym poznasz najpopularniejsze systemy ERP w Polsce.

Do najczęściej wykorzystywanych platform sklepowych należą Shopify, WooCommerce, Magento, PrestaShop oraz polski system Shoper. Każda z tych platform posiada swoje unikalne cechy i funkcjonalności, które można dostosować do specyfiki i potrzeb Twojego biznesu. Ważnym krokiem jest zintegrowanie wybranego systemu ERP z platformą sklepową, aby skutecznie zarządzać procesami biznesowymi i zapewnić płynne doświadczenie zakupowe dla klientów.

Jak połączyć oprogramowanie ERP ze sklepem internetowym: Krok po kroku

Wdrożenia systemu ERP i ich połączenia ze sklepem internetowym są kluczowym krokiem w automatyzacji różnych obszarów działalności przedsiębiorstwa. Oto krok po kroku, jak to zrobić:

Krok 1: Wybierz odpowiedni system klasy ERP

Nowoczesne systemy ERP są coraz bardziej popularne również wśród mniejszych przedsiębiorstw, w których porządkują podstawowe procesy biznesowe. Systemy ERP różnią się między sobą funkcjonalnościami, ceną i skalowalnością. Wybór odpowiedniego systemu ERP zależy od wielu czynników, w tym od wielkości firmy, rodzaju prowadzonej działalności czy preferencji dotyczących technologii. Pamiętaj, że wybór systemu ERP jest jedną z kluczowych decyzji, która zależy od potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Krok 2: Przygotowanie danych

Przygotowanie danych do migracji to kolejny istotny krok w połączeniu systemu ERP. Wszelkie informacje dotyczące produktów, klientów, zamówień, itp. muszą być zaktualizowane i gotowe do synchronizacji. Zadbaj o poprawność i aktualność danych - od tego w dużej mierze zależy efektywność planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Krok 3: Zintegruj sklep z systemem ERP

Kiedy dane są już przygotowane, możesz przystąpić do integracji. Wiele systemów ERP oferuje specjalne API, które umożliwiają integrację z różnymi platformami sklepów internetowych. Jeśli samodzielna integracja systemu ERP będzie dla Ciebie zbyt skomplikowana, proces ten może wymagać wsparcia specjalistów IT. Możesz skorzystać także ze wsparcia wdrożeniowego np. SellIntegro, w trakcie którego zostaniesz przeprowadzony przez cały proces wdrożenia ERP.

mezczyzna z latopem i paczkami na wakacjach

Potencjalne wyzwania

System ERP połączony z Twoim sklepem internetowym z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści, ale na tej drodze może pojawić się też kilka problemów. Możesz napotkać na problemy techniczne związane z integracją, a po wdrożeniu będziesz musiał przeszkolić pracowników w obsłudze nowego systemu. Pamiętaj jednak, że te potencjalne trudności możesz łatwo rozwiązać decydując się na wybór dedykowanego integratora.

Warto zwrócić uwagę, że zintegrowanie jednego kanału sprzedaży jest stosunkowo proste, wyzwania zaczynają się pojawiać, gdy chcesz dodać kolejny kanał np. marketplace. W takim przypadku, konieczne może stać się zainwestowanie w specjalistyczne narzędzie do zarządzania sprzedażą oraz w dedykowanego integratora, np. SellIntegro. To z pewnością ułatwi zarządzanie różnymi kanałami i pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie potencjału każdego z nich.

Korzyści z połączenia systemu ERP

Zintegrowanie sklepu z ERP-em niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, poprawia efektywność operacji poprzez centralizację wszystkich procesów biznesowych. Po drugie, zwiększa satysfakcję klientów, poprzez przyspieszenie procesu realizacji zamówień i ułatwienie obsługi klienta. Po trzecie, pomaga lepiej zarządzać asortymentem i stanami magazynowymi, co przekłada się na lepszą kontrolę nad biznesem.

SellIntegro: system ERP zintegrowany z Twoim sklepem

System ERP możesz łatwo połączyć ze swoim sklepem internetowym za pomocą dedykowanego narzędzia. SellIntegro to rozwiązanie stworzone z myślą o przedsiębiorcach e-commerce, którzy chcą połączyć swoje sklepy z systemem ERP.

SellIntegro umożliwia dwustronną synchronizację danych pomiędzy platoformą e-commerce, a systemem ERP. Pozwoli Ci na automatyczne przesyłanie informacji o zamówieniach do systemu ERP, a także aktualizację stanów magazynowych w sklepie na podstawie danych z ERP-a. Dzięki temu, będziesz miał ciągły dostęp do aktualnych danych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Co więcej, SellIntegro jest kompatybilne z większością popularnych platform e-commerce i systemów ERP. Bez względu na to, jakie technologie wykorzystujesz w swoim biznesie, prawdopodobnie będziesz mógł skorzystać z naszego rozwiązania.

Chcesz zintegrować swój sklep z ERP-em?

Skontaktuj się

Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™