Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązuje od 21.03.2024 r.
Jak integracja z hurtownią automatyzuje sprzedaż?
Automatyzacja

Jak integracja z hurtownią automatyzuje sprzedaż?

Zazwyczaj w grudniu nasze tablice w mediach społecznościowych zalewają artykuły o trendach na następny rok. W tych dotyczących sprzedaży i marketingu od lat nieustannie czytamy o automatyzacji. Mimo wszystko niektórzy wciąż podchodzą do niej sceptycznie. Z kolei inni wykorzystują jej potencjał, by sprzedawać więcej i wygodniej.

Jedno jest pewne - automatyzacja jest nieunikniona i zwyczajnie przydatna. W końcu została ona stworzona z myślą o ułatwianiu życia. Ci, którzy szybciej zaczną korzystać z jej dobrodziejstw, zdobędą przewagę nad konkurencją.

W poniższym artykule omówimy szczegóły automatyzacji sprzedaży dzięki dwukierunkowej integracji z hurtowniami. Poznasz jej zalety oraz praktyczne zastosowanie, które wykorzystasz w swoim sklepie internetowym.

Na czym polega integracja z hurtownią?

Sklep internetowy to oczywiście estetyczny szablon, przemyślany marketing i powracający klienci. To wszystko jednak nie miałoby sensu, gdyby nie … asortyment.

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz na weekendowy urlop. Twój sklep internetowy działa - bo dlaczego nie? Klient A kupuje 5 sztuk produktu A. Okazuje się jednak, żeprodukt A został wykupiony kilka minut wcześniej przez Klienta B, a Ty nie masz potrzebnej liczby sztuk w magazynie. Dwóch klientów zapłaciło jednak za swoje zamówienia. Co teraz?

Właśnie do takich sytuacji może prowadzić brak automatycznej aktualizacji stanów magazynowych w sklepie. Dotyczy to oczywiście również sprzedaży na Allegro, eBay i wszystkich innych miejsc, w których prowadzisz sprzedaż korzystając z platformy e-commerce.

Główną korzyścią płynącą z wdrożenia integracji jest bowiem fakt, że ceny produktów oraz ich stany magazynowe są aktualizowane nawet do 8 razy na dobę - automatycznie!

Integracja z hurtownią w Sky-Shop

Oprogramowanie Sky-Shop z chwilą założenia konta daje Ci dostęp do gotowych integracji z

ponad 330 hurtowniami (w tym hurtowniami dropshipping). We wszystkich z nich czeka ponad 2 miliony produktów, które w zawrotnym tempie mogą pojawić się na stronie Twojego sklepu. Integracje zawierają najczęściej tytuły, opisy, zdjęcia, ceny oraz ilości danego towaru - wszystkie informacje, które powinny się znaleźć na stronie Twojej oferty.

A to inne, niezwykle ważne cechy i możliwości integracji z hurtowniami w Sky-Shop.pl:

• aktualizacja stanów magazynowych i cen produktów nawet do 8 razy dziennie,
• możliwość pobierania wybranych producentów, a także mapowania kategorii sklep <-> hurtownia,
• zarządzanie produktami, które skończyły się w hurtowni - możliwość ukrycia lub usunięcia produktu,
• pobieranie tylko z powiązanych kategorii,
• automatyczne pobieranie nowych produktów,
• możliwość ustawiania marży na produkty/producentów, w tym możliwość tworzenia zaawansowanych reguł marży,
• możliwość określenia narzutu na produkty (jak wyżej),
• wybór form dostawy dla produktów z poszczególnych hurtowni,
• możliwość automatycznego usuwania wartości podatku VAT.

Co ważne, dzięki integracji możesz połączyć ze sklepem wiele hurtowni i modyfikować asortyment w zależności od aktualnych potrzeb. Kolejna bardzo istotna funkcja to możliwość masowego zarządzania ofertą. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku szerokiego asortymentu składającego z kilkuset, a nawet kilku tysięcy produktów - dzięki niej możesz w kilka chwil zmienić ceny, opisy lub inne parametry wielu towarów jednocześnie.


Co zyskujesz dzięki automatyzacji sprzedaży?

Korzyści z integracji z hurtownią odczuwasz już przy zakładaniu sklepu. Dzięki niej nie musisz dodawać setek czy nawet tysięcy produktów ręcznie - pobiorą się one automatycznie. To ogromna oszczędność czasu. Niekiedy nawet kilku miesięcy pracy! A to dopiero początek zalet.

Niezwykle istotne jest również bieżące aktualizowanie cen towarów i stanów magazynowych. Integracja oznacza pewność, że klient nie kupi niedostępnego produktu.

Wszystkie wymienione w poprzednim akapicie cechy integracji sprawiają, że integracja po prostu ułatwia prowadzenie sprzedaży internetowej, odejmując znaczną część powtarzalnej pracy. Zdobyty czas możesz wykorzystać na rozwój sklepu i planowanie działań marketingowych.

Kilka słów o dropshippingu i integracjach z hurtowniami

Zautomatyzowane integracje mogą pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, gdy prowadzisz tradycyjny sklep internetowy. Jednak w przypadku sprzedaży w dropshippingu są one na wagę złota.

Dla formalności przypomnimy, że dropshipping to model sprzedaży, w którym właściciel sklepu odpowiada jedynie za obsługę zamówień oraz marketing. Z kolei wysyłką i magazynowaniem produktów zajmują się hurtownie.

Rozumiesz już, dlaczego zautomatyzowane integracje z hurtowniami są w przypadku dropshippingu kluczowe? Jeśli wciąż stoisz więc przed wyborem oprogramowania sklepu internetowego, zwróć szczególną uwagę na jakość takich integracji. Najważniejszym wskaźnikiem powinna być dla Ciebie częstotliwość aktualizacji stanów magazynowych i cen.

SellIntegro i Sky-Shop

Na hurtowniach integracje dostępne w oprogramowaniu Sky-Shop oczywiście się nie kończą. Obsługa sprzedaży to dość skomplikowany proces - dlatego na rynku funkcjonuje sporo programów, które pomagają go usprawnić. Do najbardziej popularnych należą systemy ERP, czyli kompleksowe rozwiązania do zarządzania wieloma gałęziami przedsiębiorstwa - od handlu, przez magazynowanie, po księgowość i kwestie HR-owe.

Integracje z systemami ERP dla Sky-Shop dostarcza Sellintegro. Możesz wybierać pośród:

-       integracji z Subiekt GT,

-       integracji z Subiekt Nexo Pro,

-       integracji z Comarch Optima.

Automatyzacja w sklepie internetowym - podsumowanie

Automatyzacja sprzedaży dzięki integracjom z hurtowniami to dziś absolutna podstawa, wykorzystywana przez większość sklepów internetowych i sprzedawców handlujących na przeróżnych platformach zakupowych.

Sposobów na usprawnienie e-handlu jest jednak znacznie więcej. Wspomnieliśmy już o systemach ERP. To jednak również dopiero początek drogi. To przeróżne narzędzia marketingowe, systemy księgowe czy nawet aplikacje mobilne. W Sky-Shop znajdziesz ponad 1200 różnych funkcji, które sprawią, że sprzedaż będzie nie tylko łatwa, ale przede wszystkim - zyskowna.


Powiązane wpisy

Najnowsze wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™