Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
Dostępny nowy regulamin. Obowiązywać będzie od 21.03.2024 r.
Automatyzacja procesów i pełna kontrola nad stanami magazynowymi - Case Study Anwen
Case study

Automatyzacja procesów i pełna kontrola nad stanami magazynowymi - Case Study Anwen

Anwen, czołowa polska marka kosmetyków do włosów, stanęła przed wyzwaniem integracji systemowej, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku e-commerce. Zadanie było tym bardziej skomplikowane, że wymagało adaptacji do chmurowego środowiska. Poniższe case study analizuje proces integracji i jego wpływ na efektywność operacyjną Anwen, pokazując, jak precyzyjnie dobrane rozwiązania technologiczne mogą znacząco przyczynić się do rozwoju i konkurencyjności firmy.

O Kliencie

Anwen to innowacyjna marka kosmetyków do włosów, której działalność zaczęła się od najpopularniejszego w Polsce bloga o pielęgnacji włosów, prowadzonego przez Annę Kołomycew. Od założenia bloga w 2010 roku, marka Anwen przyciągnęła ponad 10 milionów użytkowników poszukujących świadomej i indywidualnej pielęgnacji włosów. 

Wyróżniając się unikalnym podejściem, Anwen jako pierwsza marka w Polsce wzięła pod uwagę porowatość włosów przy tworzeniu swoich produktów, co pozwoliło stworzyć linię kosmetyków dopasowaną do włosów o różnej porowatości. Od 2015 roku, Anwen konsekwentnie dostarcza swoim klientom produkty, które nie tylko pielęgnują, ale także ułatwiają wybór kosmetyków idealnie pasujących potrzeb kupujących.

Marka Anwen współpracuje z SellIntegro od 2019 roku i korzysta z systemu ERP Subiekt nexo PRO.

Wyzwanie

Wraz z dynamicznym rozwojem firma Anwen zdecydowała się na zmianę systemu magazynowo-sprzedażowego. Dotychczasowe rozwiązanie oferowane przez platformę Shoplo, było już niewystarczające, aby sprawnie obsługiwać bardziej skomplikowane procesy. Poszukiwanie właściwego rozwiązania dla integracji sklepu internetowego na platformie Shoplo z systemem Subiekt nexo PRO, było kluczowe dla naszego klienta. 

Zamiast konwencjonalnej infrastruktury serwerowej, klient postanowił inwestować w chmurę, co również było sprawdzianem dla potencjalnego integratora. Początkowo próbując skorzystać z innego rozwiązania, klient napotkał na liczne przeszkody, problemy techniczne oraz brak wsparcia we wdrożeniu. 

Wybierając nasze rozwiązanie, firma Anwen obdarzyła nas dużym zaufaniem - była to nasza pierwsza integracja z Subiektem nexo PRO. Współpracowaliśmy z firmą Anwen zarówno podczas jej korzystania z Shoplo, jak i w trakcie przejścia tej platfromy pod skrzydła Shopera.

Rozwiązanie

Rozwiązanie problemów związanych z integracją sklepu internetowego Shoplo z systemem Subiekt nexo PRO oraz z automatyzacją procesów, przyszło w postaci wdrożenia SellIntegro. Umożliwiło to skorzystanie z kilku kluczowych funkcjonalności:

  • Automatyzacja procesów: korzystając z SellIntegro, klient zyskał pełną synchronizację stanów magazynowych z Subiekt nexo PRO do Shoplo oraz synchronizację zamówień pomiędzy tymi platformami. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad stanami magazynowymi.
  • Synchronizacja danych: nasze rozwiązanie umożliwiło utrzymanie aktualnych informacji o stanach magazynowych poprzez synchronizację informacji między platformą e-commerce, a Subiektem nexo PRO. Pozwoliło to firmie w pełni wykorzystać potencjał obu tych narzędzi.
  • Zautomatyzowany proces tworzenia faktur: wykorzystanie SellIntegro umożliwiło automatyczne przesyłanie faktur ze sklepu internetowego (Shoplo) do Subiekta, co zdecydowanie usprawniło proces sprzedaży.
  • Pomoc w konfiguracji i wsparcie: proces wdrażania był wspomagany przez dział supportu SellIntegro. Pomimo początkowych trudności, dzięki jasnym instrukcjom zintegrowano synchronizację między platformą sprzedażową, a systemem ERP. To połączenie między narzędziami, pozwoliło na płynne przejście klienta na bardziej profesjonalny system magazynowo-sprzedażowy i dało pełną kontrolę nad biznesem.

Wykorzystane wtyczki:

Masowe generowanie FS/PAi z ZK w Subiekt nexo

Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt nexo PRO do Shoplo

Przesyłanie zamówień z Shoplo do Subiekt nexo PRO

Przesyłanie zamówień z Shoper do Subiekt nexo PRO

Efekty

Integracja sklepu internetowego Anwen z systemem Subiekt nexo PRO przyniosła znaczące korzyści. Dzięki wprowadzeniu automatyzacji procesów, firma zyskała pełną kontrolę nad stanami magazynowymi, co znacząco usprawniło zarządzanie sprzedażą

<big_blue_square>Synchronizacja danych między platformą e-commerce, a systemem ERP zapewniła ciągłość i spójność informacji, co umożliwiło firmie pełne wykorzystanie potencjału obu tych narzędzi. Zautomatyzowany proces tworzenia faktur zdecydowanie ułatwił proces sprzedaży, oszczędzając czas i zasoby.<big_blue_square>

Wsparcie techniczne i pomoc w konfiguracji od strony SellIntegro umożliwiło płynne przejście na nowy system, mimo początkowych wyzwań związanych z wdrożeniem. Wreszcie, zdolność SellIntegro do dostosowywania się do zmieniających się warunków - jak przejęcie platformy Shoplo przez Shoper - dowiodło elastyczności naszego rozwiązania i utrzymania ciągłości działania klienta, nawet w przypadku tak dynamicznych zmian na rynku.

Nasze rozwiązanie nie tylko przyspieszyło procesy biznesowe firmy, ale także pozwoliło skupić się na rozwoju, a nie na zarządzaniu technologią. Przejście od systemu sprzedażowego oferowanego przez Shoplo do bardziej profesjonalnego systemu magazynowo-sprzedażowego Subiekt nexo PRO, było płynne i efektywne, dzięki czemu marka mogła kontynuować swój dynamiczny rozwój, nie martwiąc się o techniczne aspekty zarządzania sprzedażą.

Co więcej, dzięki chmurowemu rozwiązaniu SellIntegro, firma mogła zyskać pełny dostęp do swoich danych i procesów biznesowych, niezależnie od miejsca - jest to kluczowy aspekt funkcjonowania w dzisiejszym świecie e-commerce.

Opinia klienta

Sprawne rozwiązanie naszych potrzeb w profesjonalny sposób. Wsparcie na każdym etapie - zarówno wdrożenia jak i właściwego działania. - dr inż. Katarzyna Sawicz, Dyrektor Operacyjny, Anwen

Chcesz zautomatyzować procesy w Twojej firmie?

Skontaktuj się

Powiązane wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™