Doradztwo biznesowe +48 796 300 128
email pomoc@sellintegro.pl
-10% na plany abonamentowe przy zakupie na rok z kodem WIOSNA10
Wdrożenie integracji SellIntegro dla sklepu KABAK
Case study

Wdrożenie integracji SellIntegro dla sklepu KABAK

Firma KABAK stanęła przed wyzwaniami w zarządzaniu swoją działalnością e-commerce, mając do czynienia z rozbudowaną, ale nieefektywną infrastrukturą sklepów. Dowiedz się, jak przezwyciężyli wyzwania związane z zarządzaniem sprzedażą online i zintegrowali skomplikowane systemy, by osiągnąć znaczącą poprawę efektywności i zadowolenia klientów. Poznaj, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania SellIntegro pomogły w rozwiązaniu problemów firmy.

O Kliencie

KABAK to dynamicznie rozwijająca się polska marka, która zyskała uznanie na rynku dzięki swojej unikatowej ofercie kolorowych i wzorzystych akcesoriów. Specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości skarpet, czapek, szalików, bielizny i innych dodatków, adresując swoje produkty zarówno do kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Charakterystyczną cechą marki jest jej głębokie zaangażowanie w zrównoważoną produkcję i ekologiczne podejście, co znajduje odzwierciedlenie w 100% polskiej produkcji, wykorzystaniu certyfikowanych materiałów oraz działaniach w duchu "less waste". KABAK wyróżnia się na tle konkurencji swoim środowiskowym zaangażowaniem, a także innowacyjnym podejściem do designu, łącząc estetykę z funkcjonalnością i jakością.

Wyzwanie

Firma KABAK jest naszym klientem od lutego 2023, wtedy właśnie firma stanęła przed znaczącymi wyzwaniami w zarządzaniu swoją działalnością e-commerce. Przed wdrożeniem, firma borykała się z rozbudowaną, lecz nieefektywną infrastrukturą składającą się z dwóch odrębnych sklepów internetowych - detalicznego na platformie Shoper i hurtowego prowadzonego w Asseco. Dodatkowo różnicowanie cen dla rynku międzynarodowego wymagało utworzenia osobnego sklepu na wersję angielską.

Ten podział był nie tylko niepraktyczny, ale również ograniczał możliwości rozwoju. Przejście na PrestaShop, w połączeniu z migracją systemu ERP z WAPRO Mag na Subiekt GT, stworzyło potrzebę skomplikowanej integracji różnorodnych systemów, w tym również BaseLinkera. Kluczowe wyzwania dotyczyły zarówno integracji tych systemów z magazynem InPost, jak i zapewnienia płynnej ścieżki procesów zamówień dla różnych typów klientów.

Firma zmagała się również z logistyką swoich sklepów stacjonarnych w Warszawie i Krakowie, zwłaszcza z uwzględnieniem ścieżki zakupowej klientów składających zamówienia z odbiorem osobistym. Istotnym elementem była również ręczna wysyłka faktur do klientów hurtowych oraz drukowanie paragonów na własnym magazynie dla klientów detalicznych.

Całość tych wyzwań, włączając w to mnogość ścieżek realizacji zamówień i ograniczenia poprzedniego sklepu internetowego, podkreślała potrzebę wdrożenia bardziej zaawansowanego i zautomatyzowanego rozwiązania przez SellIntegro, aby umożliwić pełniejsze wykorzystanie potencjału rynku e-commerce.

Rozwiązanie

W realizacji projektu dla firmy KABAK SellIntegro zastosowało kompleksowe rozwiązanie integracyjne, które pozwoliło na efektywne zarządzanie różnorodnymi ścieżkami sprzedaży. Centralnym punktem systemu stała się domena kabak.com.pl, na której klienci detaliczni i hurtowi mogą dokonywać zakupów po zalogowaniu się na swoje konta. 

Wdrożyliśmy oprogramowanie Subiekt GT i przeprowadziliśmy migrację danych z systemu WAPRO Mag, co dodatkowo ułatwiło zarządzanie procesami biznesowymi i zwiększyło efektywność operacyjną.

Ważną rolę w tym procesie odegrała integracja różnorodnych systemów, na które zdecydował się klient. Połączenie platformy BaseLinker, systemu PrestaShop, oprogramowania Subiekt GT oraz różnych marketplace’ów było kluczowe dla automatyzacji i efektywności całego procesu. Zamówienia hurtowe w systemie są wstrzymywane w oczekiwaniu na weryfikację przez opiekuna klienta w BaseLinkerze, co zapewnia kontrolę i spersonalizowaną obsługę dla klientów hurtowych. Natomiast zamówienia detaliczne są przekazywane bezpośrednio do realizacji w magazynie, znacząco przyspieszając ich procesowanie.

Kluczowym aspektem integracji było także ułatwienie obsługi sprzedaży na marketplace'ach. Dzięki wtyczkom możliwe jest przesyłanie faktur bezpośrednio z BaseLinkera na platformy marketplace, co zwiększa przejrzystość i dostępność informacji dla klientów.

W procesie wdrożenia duże znaczenie miały konsultacje i wsparcie techniczne ze strony specjalisty wdrożeniowego SellIntegro. Jego doświadczenie i wiedza były nieocenione w prowadzeniu klienta przez cały proces integracji, zapewniając płynne przejście i minimalizując wszelkie potencjalne zakłócenia operacyjne.

Wykorzystane wtyczki:

Przesyłanie zamówień z BaseLinker do Subiekt GT

Masowe generowanie FS/PAi z ZK w Subiekt GT na zmianę statusu zamówienia w BaseLinker

Dodawanie dokumentów PDF z Insert Subiekt GT do zamówienia w BaseLinker

Przesyłanie produktów z Subiekt GT do BaseLinker

Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt GT do BaseLinker

Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do BaseLinker

Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt GT do Prestashop

Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do PrestaShop

Aktualizacja stanów magazynowych z Subiekt GT do Allegro

Aktualizacja cen z wybranego cennika Subiekt GT do Allegro

Efekty

Wdrożenie integracji dla firmy KABAK przyniosło znaczące korzyści i efektywność w obszarach zarządzania zamówieniami i logistyki. Nowo uruchomiony sklep internetowy, zintegrowany z innymi systemami, umożliwił automatyzację procesu sprzedaży.

Znacznie przyspieszono realizację wszystkich zamówień, dzięki czemu klienci otrzymują paczki już następnego dnia, a w momencie odbioru przesyłki dostają maila z fakturą, co zwiększa przejrzystość i komfort zakupów.

W przypadku zamówień hurtowych możliwość realizacji jednym kliknięciem oraz łatwość edycji w BaseLinkerze znacznie ułatwiła zarządzanie i aktualizację zamówień. Integracja z Subiektem gwarantuje dokładność i spójność danych w różnych systemach.

Decyzja o przeniesieniu magazynu do InPost Fulfillment przyniosła istotne korzyści w zakresie oszczędności czasu. Pracownicy, którzy wcześniej zajmowali się pakowaniem, mogą teraz w pełni skupić się na obsłudze klienta, co pozytywnie wpływa na jakość obsługi i szybkość reagowania na potrzeby i problemy klientów.

Dodatkowo elektroniczne wysyłanie faktur zmniejszyło zużycie papieru, co jest krokiem w stronę bardziej ekologicznego podejścia do biznesu. Dokładność w stanach magazynowych, dzięki częstym aktualizacjom stanowi istotne usprawnienie, przekładające się na zwiększenie efektywności i satysfakcję klientów.

W efekcie, wdrożenie integracji nie tylko zwiększyło efektywność operacyjną firmy, ale również znacząco poprawiło doświadczenie klientów, co ma bezpośredni wpływ na wzrost lojalności i przywiązania do marki.

Opinia Klienta

“Szeroka oferta wtyczek i zaangażowany zespół, dostępny na każdym etapie wdrożenia, to kluczowe atuty SellIntegro. Skuteczne połączenie programów, takich jak PrestaShop, Baselinker i Subiekt GT, zostało zrealizowane profesjonalnie. Firma ta nie tylko dostarcza różnorodne narzędzia, ale także oferuje wsparcie na najwyższym poziomie, co sprawia, że proces integracji przebiega sprawnie i efektywnie.- Wiktor Kozłowski, KABAK

Chcesz zoptymalizować procesy w swojej firmie?

Napisz do nas

Powiązane wpisy

© 2023 Made with lots of ❤️ to integration by SellIntegro™